Ešte predtým ako sa začnete rozhliadať po nejakom konferenčnom stolíku by ste si mali premyslieť na čo ho budete prevažne používať. Bude slúžiť hlavne ako miesto pre odpočinok pri káve, miesto na odkladanie ovládačov, alebo si na neho plánujete odkladať časopisy, knihy, krížovky? Postačí vám len odkladanie vecí nahor, alebo budete chcieť do stolíka aj niečo schovať? Aké rozmery potrebujete, aký tvar má mať stolík, prípadne z akého materiálu má byť vyhotovený? Na to všetko by ste mali poznať správnu odpoveď a následne sa môžete pustiť do výberu.
Ideálne rozmery konferenčného stolíka
Správna výška konferenčného stolíka sa uvádza od 40 do 50 centimetrov. Ešte pred tým ako sa vydáte nakupovať sa ale pozrite aký vysoký je váš gauč. Možno ste malí vzrastom a nižšia výška by vám za normálnych okolností vyhovovala. Ale vankúše na vašom gauči vás donútia sa skláňať prekliato nízko. Skúste odhadnúť tú správnu výšku už doma a hľadať ju potom v obchodoch. Myslite tiež na dĺžku. Nekupujte svojmu obriemu gauču malý stolček, ku ktorému budú musieť hostia vstávať pre kávu. Ideálna dĺžka je polovica až dve tretiny gauča.
Tvar konferenčného stolíka
Tým najmenej náročným tvarom je obdĺžnik. Hodí sa prakticky do každej miestnosti a nezaberá toľko miesta. Štvorec býva na priestor náročnejší. Ak chcete dodať izbe ľahkosť, kúpte si okrúhly stôl. Počítajte však s tým, že sa pre mnoho vecí budete musieť viac naťahovať. V prípade, že máte radi extravagantné veci, tak inšpiráciu hľadajte v netradičných tvaroch, napríklad kvapky, mnohouholníka či iných tvarov. Nezabudnite však na to, že stôl potom bude strhávať pozornosť a mohol by sa s inými vecami v izbe prebíjať.
Materiál konfrenečného stolíka laďte so zvyškom izby
Drevo, plast, kov či sklo? Alebo kombinácia? To záleží hlavne na zariadení izby. Sklo dodá stolu aj miestnosti ľahkosť, pomôže malým priestorom. Ľahko sa však poškriabe alebo poškodí. V prípade kovového stolíku voľte najmä nerezovú oceľ, ktorá je odolná. Myslite však aj na to, že tento materiál je chladný a hrejivému pocitu domova veľmi nepridáva. Pri kúpe dreveného stola sa pýtajte na materiál, ktorý je skutočne použitý. Že je na povrchu čerešňa, neznamená, že je aj vo vnútri.