Doplnky, ktoré v modernej kuchyni určite oceníte

V kuchyni dokážeme stráviť celé hodiny. Pripravujeme v nej chutné jedlá, varíme si v nej chutnú kávu, jedávame za jedálenským stolom a debatujeme s ostatnými členmi rodiny. Kuchyňa by však nebola kuchyňou, keby v nej chýbali doplnky, ktoré mnohým ženám uľahčujú prípravu jedál a vytvárajú pohodovú atmosféru. Ktoré doplnky v modernej kuchyni určite oceníte?

Teflónové obrusy

Jedálenský stôl by bez pekného obrusu nemohol byť, preto sa snažíme kupovať si také obrusy, ktoré budú ladiť k ostatnému vybaveniu kuchyne a jedálne. Najčastejšie nakupujeme práve bavlnené obrusy, no ak máme malé deti, časté pranie a odstraňovanie škvŕn sa stane pre nás nočnou morou.

V modernej kuchyni navyše s malými deťmi určite oceníte nové teflónové obrusy. Ľahko sa udržiavajú a nevyžadujú si tak častú údržbu ako v prípade bavlnených. Majú ochrannú vrstvu, ktorá chráni obrus pred mechanickým poškodením a samozrejme najmä škvrnami. Navyše odpudzuje rozliate tekutiny.

Závesy

Mnohým pripomínajú skôr vidiek, no aj do moderných kuchýň si môžete zaobstarať nové závesy. Odporúčame predovšetkým jednofarebné závesy, ktoré dotvoria atmosféru v interiéri. Moderné hotové závesy nebránia slnečnému žiareniu, aby prenikalo do interiéru. Plnia si skôr dekoračnú funkciu, ktorá je v kuchyni potrebná.

Závesy si jednoznačne kúpte. Hodia sa do minimalistických kuchýň, vidieckych kuchýň, ale i do moderných farebných kuchýň.

Uzatvárateľné sklenené dózy

Ak vás už nebaví hľadať práškový cukor a hladkú múku v špajze, odporúčame vám presypať všetky tieto sypké ingrediencie na prípravu jedál do uzatvárateľných sklenených dóz. Získate tak prehľad, kde čo je a trošku tým pomôžete životnému prostrediu. Odporúčame vám s týmito dózami chodiť nakupovať aj do bezobalových obchodov. Múku, strukoviny, ale ryžu vám nasypú priamo do týchto dóz. Tieto dózy nie sú vôbec ťažké, preto keď ich budete potrebovať pri varení, môžete si ich pokojne položiť na jedálenský stôl. Pevné stolové nohy vášho jedálenského stola ich udržia bez najmenších problémov.

Vybavte svoju kuchyňu vhodnými doplnkami a zariaďte si ju tak, aby vyzerala moderne a aby vám pri varení nič nechýbalo.