Botníky do predsiene

Botník je dnes súčasťou prakticky každej predsiene v byte alebo dome. A ak si dáte záležať na výbere, tak aj z obyčajného nábytku sa môže stať veľmi pekný dizajnový kúsok. Na trhu nájdete mnoho rozličných botníkov a určite objavíte aj taký, ktorý vašu predsieň skrášli.

Moderný botník

Možno sa vám to zdá čudné, ale aj vo svete botníkov sa riešia módne trendy. Samozrejme si môžete zaobstarať obyčajnú skrinku sa dvierkami, ale určite by nebude na škodu pozrieť si čo je v dnešnej dobe populárne. Moderné botníky môžu zaujať tvarom, farbami ale aj materiálom.

Výklopné botníky

Ak máte doma málo priestoru, tak si určite pozrite ponuku výklopný botník. Poskytuje naozaj slušnú úsporu, čo sa týka miesta. Je úzky, a tak sa dá umiestniť aj do priechodnej chodbičky bez toho aby nejako zavadzal. Ak sa bojíte, že sa do neho nezmestia vysoké čižmy, alebo topánky na podpätku, tak sa bojíte zbytočne. Záleží len na tom aká bude veľkosť výklopných políc.

Vysoké botníky

Do menších bytov ľudia čoraz viac kupujú vysoké botníky. Často bývajú výklopné, ale na tom až toľko nezáleží. Ide primárne o to, že dobre využívajú priestor do výšky, ktorý by inak zostal nezaprataný. U vysokého botníku si môžete police pekne rozdeliť – tie spodné dostanú deti a vy sa nebudete musieť ohýbať.

Botníky so sedákom

Ďalším obľúbeným kúskom do predsiene je botník so sedákom. Jedná sa o pevnú skrinku, ktorá okrem úschovy topánok slúži aj ako stolička. Botník so sedákom udrží v pohode aj ťažších ľudí a vďaka polstrovanému čalúneniu nebude chladiť ani tlačiť.

Závesné botníky

Závesné skrinky sú v posledných rokoch obľúbené v obývacích izbách aj kúpeľniach. A v chodbách to nie je inak. Botník zavesený nad zemou pôsobí vzdušne a dodáva pocit väčšieho priestoru.

Klasické botníky

Dnes sa čoraz viac presadzuje aj minimalizmus v bývaní. Preto nájdete v obchodoch klasické botníky regálového typu ale aj police bez možnosti uzavretia. Sú jednoduché a účelné, ale ak ste ste skôr “neporiadny typ človeka”, tak sa im radšej vyhnite a topánky zatvárajte pekne do skrinky.

Regálový botník