Zrkadlo do každého bytu

Zrkadlo je veľmi univerzálny doplnok do interiéru. Veľmi účinne odráža svetlo dovnútra miestnosti, dodáva jej tak hĺbku interiéru a dokáže hotové kúzla s optickou veľkosťou izby. Správne umiestnené zrkadlo dokáže vykúzliť dokonalú ilúziu veľkého priestoru aj v malej miestnosti.

Moderné digitálne zrkadlo

Správne umiestnené zrkadlo dokáže rozžiariť aj tmavé kúty. Nasmerujte ho proti svetlým a otvoreným častiam vašej izby a nechajte v ňom zobrazovať voľný priestor. V úzkych izbách ho zaveste na protiľahlú stenu, aby priestor vďaka odrazu vyzeral oveľa širší. Ak máte vysoké stropy, tak nad sedaciu súpravu alebo komodu zaveste veľké zrkadlo v ozdobnom ráme. Strop sa opticky zníži a miestnosť sa zútulní.

Zrkadlo do kúpeľne a predsiene

Žiadna kúpeľňa sa bez zrkadla nezaobíde. Pokojne postačí menšie zrkadlo so zaujímavým rámom, ktoré miestnosti dodá príjemnú atmosféru. V dostatočnom priestore voľte zrkadlá, ktoré sú súčasťou kúpeľňových zostáv. Je to ekonomické riešenie s jednoduchým dizajnom. Štýlová kúpeľňová skrinka je dobrou voľbou.

Zrkadlo do predsiene

Zrkadlo v predsieni, kde rýchlo prekontrolujete svoj zovňajšok predtým ako opustíte svoj byt je taktiež v dnešnej dobe samozrejmosť. Veľmi obľúbené sú zrkadlá s vešiakom a botníkom na obuv. Malý priestor a nedostatok svetla vyriešite umiestnením zrkadla s osvetlením. Odporúčame, aby ste mali zrkadlo vo veľkosti svojej postavy. Jednak sa budete môcť prezrieť od hlavy až k päte a zároveň výrazne zväčšíte priestor. Ak zavesíte zrkadlo na konci chodby, opticky ju to predĺžite. Na protiľahlej stene zase bude priestor vyzerať oveľa širší.

Zrkadlo do predsiene

Zrkadlo v spálni alebo obývačke

Zrkadlo je tiež veľmi obľúbené v spálni. Často tam máme totiž šatníkové skrine, na ktorých veľmi dobre vynikne celá postava. A svoj outfit tak viete pekne vyladiť pomocou zrkadla.

Okrem rôznych foriem nástenných zrkadiel v rozličných tvaroch a variantoch rámov môžete miestnosť spestriť tiež stojacím zrkadlom, ktoré dodá nadčasovú atmosféru vašej izbe.

Obývacia izba je ako stvorená pre kúsky s výrazným rámom, ktoré pôsobia skôr ako obrazy. Umiestnite zrkadlo oproti oknu a bude vám odrážať vonkajšiu scenériu ako nádherný živý obraz, ktorý sa bude meniť podľa ročných období. Zvážte vyššie zmienené zavesenie nad pohovku či komodu, kde sa neobvyklý dizajn zrkadla stane dominantou.