Moderné zrkadlá

Zrkadlo si domov kupujeme hlavne preto, aby sme mohli kontrolovať svoj vzhľad. Vďaka zrkadlám sa však môžete pohrať aj so svetlom alebo priestorom v miestnosti. Pomoccou zrkadiel totiž môžete miestnosť opticky zväčšiť a aj rozjasniť. Okrem základnej funkcie – teda ukazovania nám ako vyzeráme slúži zrkadlo aj ako výborný doplnok interiéru. Z nenápadného neutrálneho doplnku sa zrkadlo môže premeniť na veľmi vkusnú dekoráciu celej miestnosti.

Dizajn a funkcia zrkadla

Pri výbere zrkadla pozerajte hlavne na rám zrkadla. Nenápadné a nevtieravé zrkadlá bývajú bez rámu, avšak keď zvolíte výrazný a nápaditý rám, tak sa zrkadlo stane dominantou miestnosti. Zrkadlo je skrátka už po mnoho storočí stálou súčasťou domácností a je nenahraditeľné. Navyše môže poslúžiť aj ako zdroj svetla – zrkadlo môže odrážať svetlo z okna do tmavých kútov miestností a celkovo miestnosť presvetliť. Podobne môže zrkadlo poslúžiť pre optické zväčšenie priestoru. Rozšírenie, dojem ďalšej miestnosti alebo dokonca nekonečného priestoru sú jedny z najčastejších trikov, ktoré využívajú bytoví dizajnéri a ktoré môžete použiť doma aj vy.

Samolepky na zrkadlo

Vďaka správne použitým aj ozdobeným zrkadlám môžete pridať aj ďalšiu funkciu. Moderné zrkadlá môžu nielen odrážať svetlo, ale aj vyjadrovať emócie vďaka veselým rôznofarebným samolepiacim fóliám. Zrkadlo sa potom na vás a vaše návštevy môže smiať alebo mračiť, vítať alebo zakazovať vstup – stane sa skrátka ďalším neobvyklým a zaujímavým doplnkom vášho bytu. Nalepovacie fólie na zrkadlo môžete zakúpiť v papiernictvách alebo predajniach s nábytkom a doplnkami. Je len na vás aký druh či farbu samolepiek si vyberiete. Cenovo sú samolepky veľmi dostupné – ich ceny začínajú už od 1-2 eur.

Samolepkami môžete ozdobiť akúkoľvek veľkosť a tvar zrkadla – ponúkajú sa v najrôznejších veľkostiach. Každý si môže vybrať presne také samolepky, aké sa mu páčia. Ak si niekto chce vytvoriť vlastné originály, tak si môže kúpiť list samolepiacej fólie a motívy si vystrihnúť. Hlavné je skombinovať vhodne farbu samolepky a okolitého interiéru a vziať do úvahy veľkosť a funkčnosť zrkadla.

Zrkadlova stena