Vianočná výzdoba za pár eur

Originálne vianočné dekorácie nemusia nutne znamenať finančnú záťaž. Stačí zapojiť fantáziu a pridať k nej štipku vynaliezavosti a je to. Trendom interiérových dekorácií a vianočných ozdôb všeobecne je príroda. Vyrazte preto do najbližšieho lesa a nazbierajte si vetvičky, šišky, žalude, skrátka všetko, čo vám bude pripadať vhodné. Buď to neskôr využijete pre výrobu tradičného venca, alebo kúpite strieborný a zlatý dekoračné sprej za pár eur a plody nimi prestriekame. Potom ich môžete naskladať do misky či len tak voľne položiť na rôzne miesta.

Stuhy a vianočné reťaze

Kúpte saténové stuhy, prípadne tie obyčajnejšie a zaveste ich na garniže, operadlá stoličiek, zábradlie pri schodisku, stojace lampy a ďalší podobný nábytok. Obdobne vám poslúžia aj typické vianočné reťaze. Nekombinujte však viac ako 2 či 3 farby. Preplácanosť a gýč je najväčším zabijakom harmonicky zariadeného interiéru.

Sviečky sú klasika

Čo by to bolo za vianočnú výzdobu bez sviečok. Či už tie biele alebo farebné s vôňou. So sviečkami sa dajú vymyslieť naozaj zaujímavé zátišia a to v zapálenom, ale aj nezapálenom stave. Skúste nakúpiť niekoľko tenkých bielych, zviazať ich k sebe a postaviť na stôl či komodu.

Ozdoby nevešajte len na stromček.

Aj staré ozdoby môžu zaujať. Stačí jednoduchý nápad. Skúste vybrať pár gulí, ktoré obvykle vešiate na vetvičky stromčeka a popremýšľajte či by nevyzerali dobre aj inde. Niekedy stačí aj malo ozdôb a vytvoríte naozaj zaujímavé dekorácie.

Vianočná výzdoba na stole

Stôl je väčšinou dominantou miestnosti. Kúpte si jednoduchý biely obrus a naaranžujte na neho prestieranie vo farbách, ktoré ste použili na ostatných miestach. Zladenosť bude pôsobiť veľmi pokojným dojmom. Keď použijete klasickú červenú, zelenú a bielu, tak rozhodne nešliapnete vedľa.