Vylepšenia do kúpeľne

Pri kúpeľniach, hlavne pri panelákových kúpeľniach často nemáte veľa priestoru, a preto sa snažíte využiť každý centimeter navyše. Presne na takéto využitie priestoru je tu tento článok, v ktorom sa dozviete ako ukladať veci v kúpeľni tak, aby ste využili čo najviac priestoru. Zároveň sa dozviete aj to ako riešiť vytvoriť bezbarierový sprchový kút, či ako si zariadiť kúpeľňu bez použitia keramických obkladov.

1. Ukladanie vecí v kúpeľni

Ak sa vám do kúpeľne nezmestí skrinka či polica na uteráky, tak môžete využiť najrôznejšie boxy, do ktorých môžete uteráky aj zrolovať jeden vedľa druhého. Umiestnené by mali byť tam, odkiaľ ich budete môcť jednoducho vybrať, napr. by mohli byť zasunuté pod umývadlom. Veľmi praktický je aj kúpeľňový sušiak, ktorý primontujete priamo nad vaňu. Veľmi praktické sú aj plastové poličky s prísavkami, ktoré sa dajú využiť v sprchovom kúte na rôzne šampóny a kondicionéry. Nevyužívané miesto nad dverami kúpeľne môžete využiť na poličku, do ktorej sa ukladajú menej používané veci.

2. Bezpečne a bez bariér

Sprchový kút ponúka všeobecne ľahší prístup ako vaňa, a je teda vhodnejší pre menej pohyblivých ľudí. Aby bol úplne bez bariér, tak môžete zapustiť vaničku bez okrajov do podlahy alebo vydláždiť dno sprchovacieho kúta obkladmi v miernom spáde. V niektorých prípadoch nie je napojenie priamo v úrovni podlahy možné, a tak môžete vytvoriť mierne zvýšený sprchový kút. Stále teda bude oveľa ľahšie prístupný ako vaňa.

3. Bez obkladu

Nepáči sa vám keramický obklad alebo sa len chcete zvládnuť renováciu kúpeľne či toalety čo najľahšie? Ideálne riešenie je pre vás vodovzdorný náter, ktorý za pár eur dodá kúpeľni čistý, neobvyklý a elegantný vzhľad. Navyše vymaľovať steny zvládne naozaj každý. Výhodou takéhoto náteru je nielen rýchly výsledok, ale aj jeho ľahká údržba. Pretože je umývateľný. Múry sa otierajú rovnako ako obkladačky vlhkou handričkou. A pretože tam nie sú žiadne škáry, tak sa nebudete zdržovať ich zdĺhavým čistením. Klasická biela kúpeľňová keramika najlepšie vynikne na sýtych odtieňoch. Ak máte kreatívneho ducha, tak si pokojne môžete vymyslieť aj vlastný dekoratívny vzor – napríklad tmavé a svetlé pruhy, ktoré si vyznačíte pomocou maskovacej pásky a potom natriete tenkým štetcom. Keď vás časom farebný odtieň omrzí, tak farbu jednoducho pretriete bez toho aby ste museli pôvodný náter oškrabať.

Moderná zelená kúpeľňa