Moderná kúpeľňa

Každý z nás by si prial mať krásnu, útulnú a modernú kúpeľňu, ktorá by predstavovala relaxačnú miestnosť a bola zladená upokojujúcimi farbami. Všetko je možné, ale na všetko sa treba zamerať. Vybavenosť vašej kúpeľne závisí aj na veľkosti miestnosti. Ak hľadáte odpočinok a pokoj, tak je cieľom kúpeľňa, kde sa ponoríte do teplej vody a môžete v pokoji premýšľať. Na to jej však potrebné správne vybavenie, aby ste sa cítili s trochou nadsadenia ako v raji. Kúpeľňu si nemusíte vybaviť nábytkom podľa najnovších trendov, ale je dôležité, aby ste boli s kúpeľňou spokojní hlavne vy. Nebráňte sa razantným zmenám.

Dnes máte väčšie možnosti, ako boli v minulosti. Môžete si do svojej kúpeľne umiestniť nielen zrkadlo a skrinku na uteráky, ale aj pohodlné kreslo a elegantnú skrinku určenú pre kozmetiku. Svoju kúpeľňu si môžete vybaviť akokoľvek. Dôležitou súčasťou tejto miestnosti určite bude vaňa, ktorá môže byť obdĺžniková, rohová alebo aj oválna. Môžete si vybrať rôzny materiál, z ktorého je vaňa vyrobená. Pobyt v kúpeľni si môžete spríjemniť vzhľadovo zaujímavým nábytkom. Na slovenskom trhu máte širokú paletu kúpeľňového nábytku. Ako si však vybrať ten správny? Záleží na tom, akú kombináciu farieb by ste si priali.

Svoju kúpeľňu si môžete vybaviť poličkami, na ktorých si môžete umiestniť rôzne ozdoby, ďalej sa do každej kúpeľne hodí priestranná skrinka, kde sú uložené uteráky. Zem si môžete vyzdobiť rôznymi malými kobercami. Máte možnosť vybrať si štýlovú vaňu a umývadlo, ktoré sa tiež robia v rôznych tvaroch. Ak máte priestrannejšiu kúpeľňu, výhodou je si do nej zaobstarať okrem vane aj sprchovací kút, ktorých je dnes v ponuke veľa s rôznymi funkciami.

Moderna kupelna

Ak máte k dispozícii malý priestor, zvoľte skôr úzke, alebo vysoké skrine, ktoré majú vertikálne otváranie. Svoju kúpeľňu môžete vyzdobiť aj exotickým košom na špinavé prádlo. Bude sa tu vynímať rozhodne viac ako obyčajný biely plastový kôš. Určite oceníte širokú ponuku zrkadiel, ktoré v kúpeľni potrebujete. Môžete si zvoliť vhodný tvar aj veľkosť. Existujú zrkadlá s rámom i bez neho, ďalej môžu byť zavesené na stene alebo samostatne stojace. Je v podstate jedno aký kúpeľňový nábytoksi vyberiete, avšak vždy by Vám mal farebne a štýlovo ladiť. Dôležitým prvkom sú aj svetlá, najlepšou voľbou sú bodové svetlá, alebo lustre, ktorých farba by mala byť tmavšia, aby svetlo tlmila. Nie je vhodné však svoju kúpeľňu príliš vyzdobiť, najmä pre jej optickú veľkosť. Pamätajte, že niekedy menej znamená viac. Mali by ste sa v nej cítiť pohodlne a kúpeľňa by mala vytvoriť miesto správnej relaxácie.