Kúpeľňové a wc predložky

Kúpeľňové a WC predložky patria medzi praktické a dekoračné prvky interiéru, ktoré mu dodávajú krásu aj dojem útulnosti. Do každej izby je vhodný iný typ kobercov, koberčekov a predložiek, kúpeľňa ani toaleta nie sú výnimkou. Predsa len práve na tomto mieste musíte dbať aj na zvýšenú odolnosť voči vode.

Každý sa chce po kúpeli alebo sprche cítiť ako v bavlnke a takému pocitu môže výrazne dopomôcť aj koberček alebo predložka umiestnená v kúpeľni. Položiť svoje nohy na príjemný koberček, aby boli v príjemnom teple je sen každého, kto si rád užíva čas strávený kúpeľom. Aby ste taký pocit mali s každou vašou kúpeľou aj vy, tak je dobré zvážiť niekoľko faktorov pri výbere novej predložky do kúpeľne ako sú materiál, protišmyková vrstva, rozmer, farba či dizajn.

Materiál

Aj v oblasti kúpeľňových a WC predložiek vedie rebríčky najpoužívanejšieho materiálu polyester. Nie je však polyester ako polyester, v prípade kúpeľňových predložiek je aktuálnym trendom tzv. mäkčené polyesterové vlákno (PES). Je oveľa hebkejšie ako iné syntetické vlákna, a tiež lepšie saje, avšak zároveň aj rýchlo schne. Na dotyk nie je materiál veľmi drsný a zároveň ani nepôsobí takým umelým dojmom.

Protišmyková spodná vrstva

Každá látka na tak hladkom povrchu ako sú kachličky alebo lino vo vašej kúpeľni či na toalete bude kĺzať, čo môže byť veľmi nebezpečné. Pri nákupe kúpeľňovej alebo WC predložky dbajte na to, aby mala zo spodnej strany pogumovanie, zdrsnený povrch alebo umelohmotné prísavky. Predložka tak nebude kĺzať, a vy sa tak vyhnete riziku, že v kúpeľni spadnete alebo sa pošmyknete.

Rozmery predložky

Kúpeľňa často nepatrí medzi najväčšie priestory vášho bytu, pri výbere podložky preto zohľadnite rozmery, do ktorých chcete podložku umiestniť. Význam môže mať aj výška podložky, je nepraktické a nešikovné, keď napríklad s každým otvorením dverí podložku na vašej toalete alebo v kúpeľni zhrniete a budete ju musieť spravovať.

Farba a vzor

Aktuálne trendy kúpeľní aj WC radi kombinujú vzory predložiek spolu so vzormi na obkladačkách. Ak máte farebnú aj viac farebnú kúpeľňu, koberček vyberajte tak, aby sa štýlovo hodil k odtieňu vašej kúpeľne.

Bordové predložky do kúpeľne