Vstavané skrine a šatníky do spálne

Spálňa je vo väčšine domácností miestnosťou, ktorá slúži nielen na spanie, ale aj na odkladanie najrôznejších vecí. Pre každého je totiž pohodlné ráno vstať a mať všetko po ruke. Otvoriť skriňu, vybrať oblečenie na nastávajúci deň, skontrolovať či je všetko v poriadku a vyraziť na cestu do práce. Aj to však podmieňujú vhodné úložné miesta v tejto izbe. Aké formy odkladacích priestorov sú v súčasnosti v spálňach hitom?

Vstavané skrine do spálne efektívne využijú každý ponúknutý centimeter

Najmä v malých bytoch je potrebné myslieť na to, aby bol efektívne využitý naozaj každý ponúknutý centimeter. Klasické skriňové spálňové zostavy dostupné v bežných predajniach nábytku však často priestor nedokážu využiť plnohodnotne, keďže medzi nimi a stropom ostáva ešte pomerne veľká medzera. Ak však namiesto nábytkovej zostavy zvolíte vstavané skrine do spálne, priestor od podlahy až po strop premeníte na šikovné poličky, zásuvky či plochy na vešanie vášho oblečenia. Väčšina výrobcov umožňuje navrhnúť interiér vstavanej skrine podľa vlastných požiadaviek, a preto si do nej môžete umiestniť naozaj akékoľvek formy ukladania, o ktoré máte záujem.

Moderna vstavana skrina

Ako ušetriť na vstavanej skrini

Najlepším spôsobom umiestnenia vstavanej skrine je osadiť ju do priestoru medzi dvomi priečkami. Jednu stenu tak kompletne premeníte na odkladacie priestory, pričom dokonca ušetríte niekoľko desiatok eur. Takéto vstavané skrine totiž nepotrebujú bočné dosky, čím sa zníži ich obstarávacia cena. Ak náhodou stenu rozdeľujú dvere na dve časti, nie je žiadnym problémom dvere skriňou akoby obstavať a umiestniť nad ne nástavec na vstavané skrine.

Vlastný šatník aj bez stavebných prác

Skrine do spálne môžete nahradiť inou formou úložného priestoru, a to vlastným šatníkom. Ten však kladie väčšie nároky na rozmer spálne, keďže z nej podstatnú časť odkrojí. Zariadiť si ho však nebude veľkým problémom aj bez absencie akýchkoľvek stavebných prác. Rovnako ako vstavanú skriňu, tak aj vlastný šatník je možné vyhotoviť na mieru podľa priestorovej charakteristiky spálne a následne ho priamo na mieste poskladať. Môžete si zvoliť buď klasický šatník s otvorenými poličkami alebo ho ukryť pred zvedavými pohľadmi posuvnými dverami.

Inšpiráciu na vstavané skrine a šatníky aj do vašej spálne nájdete na stránke aludoor.sk