Spálňa podľa vašich potrieb

Spálňa je v podstate najviac využívaná izba vo vašom byte. Ste v nej prakticky každý deň, a preto by ste mali dbať aj na výber nábytku, ktorý sa v nej nachádza. Ako však vybrať kvalitnú spálňu? Čo si do nej umiestniť a čo v nej nepotrebujete? Kúpiť si komplet spálňu alebo kúpiť posteľ a nábytok zvlášť?

V spálni by ste mali dbať na vetranie a dobrú reguláciu osvetlenia, aby sa vám v nej dobre zaspávalo a zároveň aj spalo.

Nábytok do spálne

Veľmi dôležitý je aj výber nábytku. V spálni majú ženy často nejaký ten šatník, do ktorého sa musí zmestiť množstvo oblečenia, a preto dbajte na veľkosť skrine. Najlepšie vám poslúžia vstavané skrine, ktoré sa dajú zvnútra pekne rozložiť na rôzne typy šiat. Ako ďalší nábytok do spálne by ste si mali zadovážiť aj nočný stolík, pretože práve naň môžete uložiť na noc do nabíjačky telefón, či rozčítanú knihu alebo lieky.

Manželská posteľ

Najdôležitejšia časť spálne je posteľ a matrac. Tieto dve veci najviac ovplyvňujú kvalitu spánku. Hlavne na výbere matracu si dajte záležať – vaše telo sa vám za kvalitný matrac určite odvďačí. Nebojte sa investovať kľudne aj viac peňazí, pretože dobrý spánok vám posilňuje aj vaše zdravie. Pri výbere postele pozerajte aj na úložný priestor pre bielizeň a ďalšie vankúše či periny.

Moderná spálňa