Vešiak do predsiene

Vešiak má v predsieni nezastupiteľnú úlohu. Každý deň si na neho odkladáme svoje zvršky, svoje kabáty a bundy. Medzi najčastejšie varianty, s ktorými sa stretávame v sortimente vešiakov, patrí stojací vešiak alebo závesný vešiak, ktorý upevníme na stenu. 

Závesný vešiak

Nástenný vešiak je vybavený drevenými alebo kovovými háčikmi na zavesenie zvrškov. Často obsahuje poličku alebo zrkadlo, alebo iné praktické doplnky. Na poličku napríklad môžeme odkladať čiapky a rukavice. A aj keď predsieň nepatrí medzi miesta v domácnosti, ktoré by sme si zdobili bytovými dekoráciami, tak zaujímavú ozdobnú funkciu môžu plniť háčiky na závesnom vešiaku. Dnes si môžete kúpiť rôzne dizajnové aj farebné vzory vešiakov.

Počet háčikov vyberajte podľa počtu zvrškov, ktoré si vaša rodina chce v predsieni pravidelne odkladať, prípadne vyberte aj o niečo viac, aby ste mali rezervu pre návštevy. Dizajn závesného vešiaka potom laďte s celkovým vybavením miestnosti aj umiestnením vešiaku v priestore.

Stojatý vešiak

Samostatne stojaci vešiak je spravidla výrazným dizajnovým prvkom. Na rozdiel od nástenného vešiaka zaberie viac miesta. Stojatý vešiak sa preto hodí skôr do väčších interiérov, často nachádza svoje uplatnenie v priestoroch ako sú haly, čakárne alebo komerčné miestnosti.

Stojaté vešiaky môžete vyberať z pestrej škály najrôznejších dizajnov, či už klasický okrúhly alebo v moderných hranatých či iných tvaroch. Ako materiál pre jeho konštrukcii sa najviac používa drevo, kov, prípadne kombinácia oboch. Rovnako ako u závesných vešiakov platí, že dizajn je vhodné ladiť s okolitým vybavením a podľa umiestnenia v priestore.