Botníky a skrinky na topánky

Skladovanie topánok je stále pomerne veľký problém. Na jednej strane sa topánky v skrinkách zvyčajne veľmi ľahko pomiešajú a strácame teda čas tým, že sa musíme v topánkach prehrabávať. Okrem toho, každý z nás vie, že topánky nie sú lacná záležitosť a preto nie je nikto rád, keď sa musí pozerať, ako sa v tom chaose otĺkajú. Práve preto je vhodné mať doma dostatočne veľký botník, v ktorom vládne systém a poriadok.

Moderný botník na topánky

Materiál botníku

Okrem klasických drevených botníkov, ktoré pozná každý sú dnes obľúbené aj botníky z plastu a kovu. Ak túžite po botníku, ktorý je zaujímavý a moderný, tak skúste nejaký pekný kovový. Kov stále patrí k materiálom, ktoré sú v byte skutočne zaujímavé. Kovové botníky majú zvyčajne jednoduchú konštrukciu, na ktorú sa topánky dajú veľmi jednoducho odkladať. Plastové botníky sú jednoduché a lacné a ľudia si ich preto kupujú hlavne na chaty a do víkendových domov. Vďaka tomu, že sú z plastu, tak často vynikajú dizajnérskym prevedením. Rôzne tvary, žiarivé farby a neobvyklé uhly sú zárukou zaujímavosti a jedinečnosti. Ceny takýchto moderných kúskov sa pohybujú na úrovni tých, ktoré sú vyrobené z kvalitného dreva.

Vyklápací biely botník

Výklopný botník do predsiene

Výklopné botníky predstavujú snáď tú najpohodlnejšiu organizáciu obuvi akú si človek dokáže predstaviť. Zmestia sa doň topánky len vedľa seba a nie je tak problém udržať v botníku poriadok. Aj keď by sa mohlo zdať, že výklopné botníky sú dokonalé, nie je to tak. Nesú so sebou aj niekoľko nevýhod. Prvá z nich je, že do takého botníku sa nezmestí veľa párov topánok. Okrem toho bývajú problémom aj špičky topánok. Ak takýto botník nie je dobre vystužený, môžu sa v ňom otĺcť špičky. Ak teda máte záujem o výklopný botník, tak by ste sa mali obzerať po kvalitnejšom kuse. Ak je však vašou základnou požiadavkou na botník dokonalá organizácia obuvi, tak sú pre vás výklopné botníky skutočne skvelé riešenie.

Botník s viacerými funkciami

Je dôležité si uvedomiť, že samotný botník môže mať niekoľko funkcií. Najvýhodnejšia z nich je možnosť použiť botník ako stoličku. Existujú botníky, ktoré sú vyhotovené tak, aby sa na nich dalo sedieť. V tom prípade je vrchná časť botníka upravená buď ako stolička alebo ako lavica. Samozrejme možnosť sadnúť si pri obúvaní topánok je fajn výhoda. Okrem toho sa dajú zakúpiť aj botníky, ktoré sú napríklad doplnené o poličku na telefón. Taká polica býva v predsieni veľmi praktická hlavne medzi staršími ľuďmi, ktorí stále využívajú na telefonovanie pevnú linku. Ďalšou výhodou pri botníkoch môže byť aj priestor na odkladanie dáždnikov.