Sedačka do malého bytu

Sedačka je pre mnohých symbol odpočinku po práci, a zároveň času stráveného s rodinou pri sledovaní filmov a seriálov. Väčšina z nás teda pri zariaďovaní bytu práve tento kus nábytku považuje za naozaj dôležitý. Mnoho ľudí však nemôže vyberať iba podľa vzhľadu sedačky, ale často musia brať do úvahy aj rozmery sedačky, aby sa im zmestila do obývačky.

Malá sedačka

Ak máte naozaj malý byt, asi by nebolo rozumné kupovať veľkú sedačku v tvare písmena U. Miesto na sedenie je síce dôležité, ale ak sa k nemu už nezmestí stôl, tak to nebude ideálne riešenie. Preto by ste sa mali pri výbere zamerať na menšie sedačky. Dobrá správa je, že výrobcovia myslia aj na tieto situácie a výber je aj v tejto kategórii naozaj rozmanitý. Sústreďte sa na maximálne dvoj až trojmiestne sedacie súpravy. Berte do úvahy tvar izby – inak budete uvažovať, ak je vaša obývačka dokonalý štvorec, a inak, keď aj užšia a dlhšia. Podľa toho sa rozhodnete, či zvolíte rovný gauč, alebo sedačku v tvare L. Práve sedačka v tvare L je vhodná do úzkych miestností, bezproblémov ju môžete vtlačiť na koniec miestnosti, aby ste ušetrili maximum priestoru vo zvyšku izby.

Rozkladacia sedačka

Rozkladací gauč je ideálna variant, ak do bytu potrebujete posteľ aj sedačku. Toto kombo 2 v 1 je jednoducho praktické. Väčšina moderných sedačiek je vybavená mechanizmom, vďaka ktorému ju večer rozložíte a ráno zase zložíte pár rýchlymi pohybmi. V tom prípade vám výrobcovia často doprajú aj kvalitný rošt, PUR penu alebo pružiny, ktoré zodpovedajú zásadám zdravého spánku. Stačí len chvíľu hľadať a tú pravú v záplave ponúk určite nájdete.

Sedačka s úložným priestorom

Ak riešite maximálnu úsporu miesta, pravdepodobne nebudete mať nazvyš ani úložného priestoru. Preto rozhodne odporúčame zaobstarať si sedačku práve s úložným priestorom. Je jedno či do nej ráno schováte periny, či v nej budete mať zimné bundy alebo knižkami a plyšáky z detstva, ktorých sa nedokážete vzdať. Využitie pre úložný priestor nájdete vždy.

Taburetka do obývačky

Malá taburetka môže byť veľmi šikovným pomocníkom. Môžete ju zaobstarať, ale nemusíte, alebo ju môžete dokúpiť aj neskôr, keď potrebujete viac miesta na sedenie. Výhodou taburetiek je aj ďalší úložný priestor. Nehovoriac o tom, že môže plniť aj funkciu nočného stolíka.

Nebojte sa farieb

Toto je čisto otázka vkusu každého z nás. Ale overeným faktom je, že svetlé a jasné farby priestor opticky rozsvietia a pocitovo zväčšia. Pri mnohých sedacích súpravách výrobcovia ponúkajú k výberu širokú škálu poťahových látok, a tak si najprv vyberte veľkosť a tvar a až potom rozhodujte o farbe. A ak si nie ste istí, či sa zvládnete niekoľko rokov pozerať na neónovo ružovú alebo pestrofarebne kvetovanú sedačku, aj tu existuje riešenie – vyberte jednofarebný, ideálne svetlejší poťah a doplňte ho výraznými vankúšikmi alebo prikrývkami, vďaka ktorým budete môcť vzhľad sedačky meniť naozaj hocikedy.