Rozkladacie pohovky – praktické vylepšenie do bytu

Výber pohovky je pri zariaďovaní nového bývania ozajstným orieškom, veď pohodlná sedacia súprava tvorí srdce celej obývačky a schádza sa v nej celá rodina. Za zložité rozhodovanie čiastočne môže aj bohatá ponuka, ktorá núti zákazníka zvážiť aj najmenšie detaily pri výbere pohovky. A presne takýto detail môže byť aj v tom, či chcete klasickú sedačku alebo rozkladaciu sedačku. Na rozdiel od nevariabilných pohoviek je pri výbere rozkladacej pohovky venovať pozornosť nielen vzhľadu ale aj pohodliu pri sedení a spánku.

Rozkladacie pohovky podľa účelu

Aké dôvody by vás mohli viesť ku kúpe rozkladacej pohovky? Je ich hneď niekoľko a sami možno zistíte, že by sa vám pohovka, ktorú ide v priebehu niekoľkých minút, ak nie sekúnd premeníte v pohodlné lôžko môže veľmi hodiť. Primárnym dôvodom býva alternatívne miesto na spanie určené predovšetkým návštevám, ktoré chcú zostať cez noc. Pre túto variantu nie je veľmi potrebné dbať na to, aby bola pohovka vybavená roštom, vďaka ktorému by sa vyrovnala klasickej posteli. Na občasné prespávanie je totiž vhodná väčšina rozkladacích sedačiek na trhu.

Moderná rozkladacia sedačka

Rozkladacia pohovka na spanie

Pohovka, ktorá zároveň slúži ako lôžko je tiež ideálnym riešením obmedzenej dispozície bytu či izby. Cez deň teda slúži ako obyčajný gauč, ale na noc ju môžete rozložiť a denne používať ako posteľ. Pre túto možnosť sa asi najviac hodia väčšie rohové sedačky, ktoré bývajú vybavené aj úložným priestorom pre posteľnú bielizeň, a uľahčujú tak prípravu lôžka. Ak kupujete sedačku pre každodenné prespávanie, tak sa presvedčte, že rošt vyhovuje vašim potrebám. Preto sa nehanbite a opýtajte sa personálu obchodu, či je pre vás táto pohovka vhodná. Spanie na nedostatočne kvalitnom rošte by vám totiž mohlo spôsobiť výrazné problémy s chrbtom a chrbticou.

Rozkladací gauč

Dizajn a farba pohovky

Kúpa rozkladacej pohovky v minulosti predstavovala risk, pretože na trhu ste mohli nájsť len obmedzené množstvo variantov a väčšinou tak vzhľad sedačky nevyhovoval vašim požiadavkám. To už je minulosť, rozkladacie varianty pohoviek môžete zohnať ako v látkových, ale aj kožených variantách. Vybrať si tiež môžete medzi rôznymi konštrukciami. Môžete tak siahuť po rohovej sedačke, alebo menšej jednoduchej variante. Rovnako ani farebné prevedenie vám nekladie žiadne medze, keďže väčšina látkových poťahov je vymeniteľná, a tak vám nemusí robiť starosť ani znečistenie, ani farebné obmeny.

Kozena rozkladacia sedacka