Sedacia súprava: Ako si dobre vybrať?

Sedacia súprava je obvykle taký druh nábytku, ktorý nemáte v pláne rýchlo obmieňať. Preto by mala byť sedacia súprava zvolená presne špecificky podľa vašich možností, plánov, ceny, ale aj vzhľadu. Pozrite sa teda na základné kritériá, na ktoré treba pri výbere sedacej súpravy myslieť.

Vzhľad a farba sedačky

Úplne základným faktorom a podmienkou správneho výberu sedacej súpravy je dobrá kombinácia vzhľadu a farby. Nezabúdajte na miesto kam sedačku nakoniec umiestnite. Ak je to svetlá obývačka, kde máte zaoblený nábytok a celkovo interiér miestnosti ladený napríklad do oranžova, rozhodne sa nehodí hranatá kožená fialová sedačka. Správna voľba berie ohľad aj na tvary použité v miestnosti, ale aj na farbu.

Samotná farba ale nemusí byť len v súlade s farbou nábytku. Môže byť aj v súlade s farbou na stenách a v interiéri. Niekedy môžete vyskúšať použiť aj kontrast. Do svetlého interiéru s teplými farbami tmavú sedačku, ale opäť teplých odtieňov.

Veľkosť a funkcie sedačky

Kvalitné sedacie súpravy nie sú len miestom na sedenie, ale ponúkajú aj mnohé zaujímavé funkcie. Sedacia súprava je tak nielen kusom nábytku, ale aj funkčná a estetická súčasť interiéru. Hlavnou funkciou je určite úložný priestor. Takmer všetky väčšie sedacie súpravy majú možnosť otvorenia alebo nadvihnutia a uloženia mnohých vecí do tohto priestoru. Hlavne sa jedná o vankúše, ale aj deky alebo čokoľvek, čo potrebujete niekam schovať.

Ďalšou dôležitou funkciou je možnosť premeny sedačky na ďalšie lôžko. Je to vhodné pri príchode nečakanej návštevy, ktorá tak nemá kde zložiť hlavu. Jednoducho sa napríklad ohne operadlo alebo sa z úložného priestoru vytvorí ďalší priestor pre sedenie alebo ležanie. Je to veľmi obľúbená a často využívaná funkcia.

Najlacnejšie sedacie súpravy?

Nemali by ste vyberať sedaciu súpravu len podľa najnižšej ceny. Rozhodne sa oplatí voliť kompromis, medzi kvalitou a cenou, ale zároveň je dobré sedačku vyskúšať. Po vyskúšaní potom môžete sedaciu súpravu objednať napríklad z internetu a potom si ju nechať doviezť až domov. Ušetríte nielen na cene sedacej súpravy, ale ešte aj za prevoz. Toto je najlepšia varianta ako ušetriť a zaobstarať si kvalitný produkt.