Kožené sedačky – luxus, ktorý nemá konkurenciu

Každý z nás túži po štipke luxusu. A dnes už prakticky nie je žiadny dôvod, prečo by ste si ho mali odopierať. Ak je vaša existujúca sedacia súprava ošúpaná, nepohodlná a absolútne nezodpovedá moderným trendom, tak nečakajte a pošlite ju do večných lovísk. Váša obývacia izba si zaslúži niečo výnimočné. Sedačku, ktorá vám poskytne maximálny komfort a stane sa skutočnou dominantou. A my vám prezradíme, prečo by mala byť z pravej kože!

Koža ako symbol luxusu

Koža evokuje pocit luxusu a dokáže umocniť celkový charakter interiéru tak ako žiadny iný materiál. Ide o stálicu, ktorú si výrobcovia nábytku obľúbili už v dávnej minulosti, čo napokon dokazuje aj prítomnosť kožených sedacích súprav v interiéroch honosných víl a zámočkov. Poďme sa však pozrieť aj na ďalšie dôvody, vďaka ktorým je koža jasným favoritom pri výbere novej sedačky.

Dlhá životnosť a ľahká údržba

Investícia do koženej sedacej súpravy sa jedným slovom oplatí. Koža má oproti ostatným materiálom niekoľkonásobne dlhšiu životnosť a ak sa o ňu budete riadne starať, tak vydrží ako nová aj po celé desaťročia. Aj údržba je pomerne jednoduchá. Stačí, keď zo sedačky pravidelne zotriete prach vlhkou handričkou a čas od času kožu naimpregnujete (odporúčame obyčajné sadlo). A pretože je koža prírodný materiál, tak si udržuje aj svoj pôvodný vzhľad. Alergici isto ocenia aj to, že v koženej sedačke sa neusadzuje prach, čo sa o textile tvrdiť nedá.

Nekonečná variabilita

Ponuka kožených sedacích súprav je neskutočne veľká a na svoje si príde naozaj každý. Či už máte zálusk na decentnú klasiku alebo model, ktorý ide ruka v ruke s najnovšími trendmi. Na základe dispozícií vášho interiéru môžete zvoliť subtílnejšiu sedačku, alebo naopak kolos, ktorý opticky rozdelí väčšiu miestnosť.

S nedostatkom farebných kombinácií si hlavu nelámte. Doby, kedy bola väčšina kožených sedačiek dostupná len v tmavých tónoch, sú dávno preč. Veľmi populárne sú svieže pastelové tóny a elegantná biela. Pri výbere však zohľadnite celkovú farebnosť interiéru, aby sa sedačka nebila s ostatnými prvkami interéru. Do menšej obývačky vyberajte skôr svetlejšie tóny.

Kožená sedacia súprava

Tip na dobrý nákup

Vieme, že pri výbere koženej sedačky zohráva úlohu aj cena. Dnešné obchody ponúkajú lacné a súčasne kvalitné sedačky, takže sa nemusíte ničoho báť. Odporúčame nakupovať hlavne u veľkých overených predajcov nábytku ako sú Ikea, Decodom, Jysk, Asko, Kika, Black Red White, Möbelix alebo Sconto, ktorí dnes ponúkajú široký sortiment kožených sedacích súprav za veľmi príjemné ceny.