Rohová sedačka do obývačky

Sedacia súprava má rovnako reprezentatívny aj oddychový účel v obývacej izbe ako posteľ v spálni. Je to prvok, ktorý zapôsobí. Je to miesto, kde najčastejšie realaxujete, pracujete, rozprávate s návštevami alebo pozeráte tv s rodinou. Je to tiež priestor, ktorý používate denne. Takže je veľmi dôležité vybrať tú správnu. V poslednej dobe sú v móde vďaka priaznivej cene hlavne jednoduché sedacie súpravy s mäkkým čalúnením a jednofarebným poťahom, ale záleží len na vašom vkuse a priestorových možnostiach.

Malá alebo veľká seadčka?

Rohové sedacie súpravy patria do kategórie veľkých priestorovo náročných kusov sedacieho nábytku. Ak sa rozhodnete pre kúpu, tak nezabúdajte, že inak pôsobí sedačka obchode s nábytkom a celkom iný dojem z nej budete mať doma. Rohové sedacie súpravy sú vhodné iba pre obývacie izby nadštandardnej veľkosti, pre viac domácností alebo pre rodiny s častými návštevami.

Vždy porovnajte veľkosť miestnosti s rozmermi rohovej pohovky. Sedačka by nemala brániť voľnému pohybu po miestnosti. Konferenčný stolík by mal byť umiestnený pred súpravou. Podľa najnovších trendov v interiérovej architektúre už nie je potrebné umiestniť sedaciu súpravu k stene. Ak potrebujete vizuálne oddeliť priestor pre rodinné posedenie a sledovanie televízie a kuchynskú linku s jedálenským stolom, môže byť predelom práve rohová sedačka.

Materiál a farba sedacej súpravy

Absolútne individuálny je výber materiálu a farby. Ak je vaša rodina veľká a zahŕňa malé deti a domáce zvieratá, vyberte ľahko čistiteľný materiál. Farba pohovky by mala byť taká, aby nejaká nečistota alebo chĺpky neboli ľahko viditeľné. Napríklad tmavá koža je praktický a štýlový materiál, ale nevýhodou je jej drahšia cena. Sedacia súprava môže byť tiež potiahnutá bavlnou, mikrovláknom, mikrovláknom, mikrofázou alebo umelou kožou.

Ak chcete do svojho interiéru pridať trochu netradičnosti, pridajte do neho mimoriadny vzor alebo skúste kombináciu viac nasýtených farieb. Pomocou nich sa sedačka stáva štýlovou a modernou súčasťou vášho bytu.

Sedačka ako posteľ pre návštevu

Ak nemáte špeciálnu izbu pre hostí, zvážte kúpu rozkladacej sedačky. Na každodenný spánok by mala byť posteľ, ale na občasné prespávanie je vhodná aj rozkladacia sedacia súprava.