Poťahy a poťahové materiály na sedačky

Moderný poťah na sedačku
Ak si práve vyberáte vysnívanú sedačku, nepochybne pozeráte hlavne na to ako vyzerá, aká je veľká, či je rozkladacia alebo nie a akú má vzorku či farbu. Za pozornosť však určite stojí aj tkanina, ktorou je sedačka potiahnutá. Taká tmavo modrá sedačka s jemným plyšom na povrchu vás v predajni určite uchváti, ale doma s dvoma deťmi a bielym kocúrom bude čoskoro vyzerať ako keby vo vašej rodine kolovala už po stáročia. Z toho vyplýva, že výber materiálu je veľmi dôležitým bodom pri kúpe sedacej súpravy a rozhodne by ste ho nemali podceniť.

Rovnako ako celý nábytkársky priemysel, tak aj poťahové tkaniny prešli veľkou revolúciou. Kým v minulosti ponuku látok tvorili najrôznejšie silónové a plyšové tkaniny, dnes sa jedná o inovované zmesi s radom kvalitných vymožeností. Výnimkou nie sú ani poťahy z konských vlasov, tkaniny so špeciálnymi povrchovými úpravami pre ľahkú údržbu a ďalšie. Pozrime sa na súčasný sortiment podrobnejšie, aby sme zistili z akých látok vlastne môžeme vyberať.

Netkané textílie

Najrôznejšie imitácie brúsenej kože z mikrovlákna patria asi medzi najčastejšie používaný materiál na poťahové látky. Sú veľmi obľúbené pre svoju pevnosť a tiež odolnosť proti oderu. Navyše sa dobre čistia a nevsakujú toľko tekutiny. Sú veľmi vhodné obzvlášť do domácností so zvieracími miláčikmi, pretože z tohto povrchu sa dajú zvieracie chlpy veľmi ľahko povysávať alebo aj odstrániť handričkou (nezapichujú sa dovnútra, ani nezamotávajú do vlákien).

   Vybrať poťah alebo prehoz na sedačku v obchode

Tkané látky

Táto varianta býva najobľúbenejšia predovšetkým vďaka svojej cenovej dostupnosti. Najčastejším problémom u tohto typu poťahov je práve zložitejšie čistenie, ktoré je neporovnateľne komplikovanejšie ako v prípade mikrovlákien. Tkané látky satiež dajú udržiavať, ale bohužiaľ väčšinou len tepovaním suchou penou, na čo je väčšinou nutné najať externú firmu. Okrem náročnejšej údržby je ďalšou nevýhodou náchylnosť k špineniu a prepúšťaniu vlhkosti.

Poťahové látky z konských vlasov

Hoci je tento druh tkanín veľmi starý a jeho prvý výskyt sa datuje ešte v polovici 19. storočia v Anglicku, tak dnes zažíva táto prírodná varianta znovuobjavenú popularitu. Látky z konských vlasov patria medzi najkvalitnejšie materiály. Vlasy sa získavajú zo živých zvierat a sú vytkávané do hodvábnych alebo bavlnených osnovy. Vďaka zložitejším postupom výroby a rýdzej prírodnosti sa radia k drahším variantám. Látky z tohto materiálu majú výnimočný lesk a veľkú odolnosť.

Elastické poťahy na sedačky

Veľmi obľúbenou možnosťou ako si oživiť staršiu sedačku sú tiež elastické poťahy, ktoré sa na sedačku jednoducho nasadia a obmena je hotová. Návleky sa nasadzujú priamo na pôvodný poťah. Môžete ich kúpiť v troch základných veľkostiach – kreslo, dvojsedačka a trojsedačka. Väčšina týchto poťahov sa vyrába s prímesou lycry, takže sa nemusíme obávať, že by bola takáto “kamufláž” nevzhľadná. Elastické poťahy sa dokonale prispôsobia tvaru sedačky a hostia často poťah ani nezbadajú. Poťahy sa vyrábajú v najrôznejších farebných prevedeniach so vzormi, aj bez vzorov a z rôznych materiálov – od mikrovlákna až po džersej. Navyše majú špeciálne upravený povrch, aby boli odolné voči ušpineniu aj odreniu. Výhodou týchto “návlekov” je aj fakt, že v ponuke obchodov sú aj poťahy na vankúše, ktoré potom dokonale zladíte so sedačkou.

   Pozrieť ponuku poťahov a prehozov v eshope

Poťahy a poťahové materiály na sedačky 5.00/5 (100.00%) 1x

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *