Neviete ako zariadiť kanceláriu? Obráťte sa na interiérové štúdio

Kancelária nielenže vplýva na fungovanie firmy, ale zároveň dokáže veľa vypovedať o samotnej spoločnosti a podľa nej si zákazník môže vytvoriť prvý dojem. V kancelárii trávime podstatnú časť dňa, čo má dosah aj na naše pocity a následne na pracovný výkon. Práve preto je jej zariaďovanie skutočne dôležitý proces. Ak si nie ste istý, obrátiť sa môžete na interiérové štúdio.

Funkčný a kvalitný nábytok je základ

Do kancelárie vyberajte predovšetkým taký nábytok, ktorý je funkčný, vyrobený z kvalitných materiálov a svojím vzhľadom dotvára celkový vzhľad miestnosti. Základom kancelárie je pochopiteľne stôl a stolička či kreslo. Pri výbere stolu zohráva dôležitú úlohu pracovná doska, tá by mala byť dosť priestranná. Výhodou je, ak je stôl nastaviteľný a nechýbajú v ňom otvory na káble k elektronike.

Výber kancelárskeho kresla je veľmi dôležitý, predsa len na ňom človek trávi v kancelárii najviac času. Aby ste sa vyhli zdravotným ťažkostiam, zamerajte sa predovšetkým na ergonómiu kresla. Nesmie chýbať nastaviteľná výška operadiel, sedadla i opierky hlavy a chrbta. Samozrejme, dizajn kresla je tiež dôležitý, preto voľte také kreslo, ktoré svojím vzhľadom nenaruší celkový dojem kancelárie.

Nezabudnite na detaily, pomôže aj interiérové štúdio

Pri vytváraní vhodného kancelárskeho prostredia nezabudnite na správne zvolené farby. Keďže výrazne ovplyvňujú náladu i psychiku, voľte radšej svetlé odtiene, ktoré do interiéru prinesú energiu. Do kancelárií sa zvyknú odporúčať odtiene žltej, modrej, oranžovej či zelenej. No farebnosť môže vychádzať aj z firemných farieb. Nezabúdajte ani na detaily, ktorými kanceláriu spríjemníte. Ak chcete, aby výsledok zariaďovania dopadol skutočne dobre, nie je na škodu obrátiť sa na interiérové štúdio. Odborníci z neho majú dostatok skúseností, ktorými privedú vzhľad vašej kancelárie do dokonalosti.

Foto: Bigstockphoto