Ergonomické stoličky k počítaču

Mnohí z nás majú sedavé zamestnanie, a preto je dôležité správne vybrať stoličku či kreslo na sedenie. Čím sa však riadiť pri výbere vhodnej kancelárskej stoličky, prípadne kresla k počítaču? Poradíme vám ako si správne vybrať vhodný materiál či tvar počítačového kresla, aby vás po dlhšom sedení nebolela chrbta, krk či zadok. U nás nájdete kvalitné a moderné ergonomické stoličky a kreslá, ktoré vám spríjemnia sedenie pri počítači.

Ergonomická stolička na zdravé sednie

Pri výbere stoličky, ktorú budete používať pravidelne a často by mala pri výbere rozhodujúcu úlohu zohrávať ergonómia. Ale čo to vôbec znamená? Podľa odborných zdrojov je ergonomická stolička taká, ktorá poskytuje sediacemu potrebný komfort a prvky aktívneho sedenia za stálej podpory chrbta. Ergonomická stolička by vám nemala dovoliť hrbiť sa, ale mala by vám udržiavať chrbát prirodzene vystretý aj vo chvíli, keď si svoj posed neuvedomujete. Pred kúpou je samozrejme dôležité stoličku poriadne vyskúšať, prípadne si na internete nájsť rôzne recenzie od užívateľov, ktorí už majú rovnakú ergonomickú zdravotnú stoličku.

Ako vybrať ergonomickú stoličku?

Na ergonomickej stoličke by ste mali mať opretý úplne celý chrbát. Stolička by mala mať nastaviteľnú výšku presne pre vaše potreby. To znamená, že by ste pri sede na nej by ste mali mať boky i kolená v pravom uhle. Iný uhol je pre ľudský posed neprirodzený a teda nevhodný – prejavil by sa skôr alebo neskôr na vašom zdravotnom stave.

Moderne ergonomicke stolicky

Kancelársku stoličku vyberajte podľa vlastného uváženia, teda takú, ktorá vyhovuje práve vám. Ak vám vyhovuje koža, tak si kúpte koženú stoličku. Moderná zdravotná stolička by mala mať priedušný poťah, ktorý nebude mať príliš tvrdý, ani príliš mäkký povrch. Najlepšie stoličky majú odvetrané sedadlo z pleteného materiálu.