Moderné zariadenie kúpeľne

Miestnosť, kde vykonávame osobnú hygienu, je vystavovaná vysokej vlhkosti prakticky neustále. Práve od nás závisí, v akom stave ukážeme kúpeľňu svojim hosťom, ktorí sa tejto miestnosti nevyhnú. Ak chcete kvalitné moderné zariadenie kúpeľne, poradíme vám, čo kupovať a na čo myslieť pri zariaďovaní/ rekonštrukcii tejto miestnosti.

Hydroizolácia kúpeľne

Ako sme si už spomínali, vlhkosť v kúpeľni je vrámci celej domácnosti najvyššia a práve preto by ste nemali podceňovať kvality profesionálnej hydroizolácie kúpeľne. Kvalitný hydroizolačný materiál chráni komplet celé zariadenie kúpeľne, vrátane obkladu, dlažby, kúpeľňového nábytku.

V tejto miestnosti sa vám kedykoľvek môžu objaviť plesne, ktoré môžu znehodnotiť nie príliš lacné zariadenie kúpeľne. Je dôležité si hneď po osádzaní nového obkladu a dlažby kúpiť hydroizolačný materiál. Jedine tak ochránite nie príliš lacné zariadenie kúpeľne.

Sprchové kúty s dobrým prístupom

V súčasnosti bývajú uprednostňované práve sprchové kúty. Umožňujú lepší prístup, zaberú menej miesta a ľahšie sa udržiavajú. Sú vhodné pre všetky generácie. Musia byť dobre prístupné, vanička musí byť kvalitná a zasúvacie dvere na sprchovom kúte nesmú vypadávať. Aj toto sú požiadavky, ktoré si klaďte pri výbere nového najmodernejšieho sprchového kúta.

Závesné WC

Toaleta je neoddeliteľnou súčasťou kúpeľne, no v bytových jednotkách, ale aj v moderných stavbách býva častokrát oddelená od kúpeľne. Ak hľadáte kvalitné WC, vyberajte si biele závesné WC. Je praktické, ľahko sa udržiava a má moderný dizajn.

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa mala moderné zariadenie a plánovaná rekonštrukcia tejto miestnosti je na spadnutie, vyhliadnite si moderný sprchový kút s kvalitným zatváraním a pevnou vaničkou, klasické biele závesné WC a čo sa týka obkladu, odporúčame veľký formát obkladu a dlažby. Menej špár = menej problémov.