Moderne zariadená kuchyňa, kde bude mať všetko svoje miesto

Pripravujeme v nej rôzne dobroty, ktoré zaplnia naše jedálenské stoly a samozrejme aj naše žalúdky. Pri jej zariaďovaní sa snažíme prispôsobiť ju prianiam domácej pani, ktorá v nich bude pripravovať chutné jedlá pre všetkých členov rodiny, ale aj pre príležitostné návštevy. Domácej pani sa prispôsobuje hlavne štýl kuchyne (vidiecky, industriálny, klasický, moderný, minimalistický, provensálsky), ale hlavne výška pracovnej dosky.

Ak ale túžite po moderne zariadenej kuchyni, kde bude mať všetko svoje miesto, čoho by ste sa mali pri jej zariaďovaní pridržiavať?

Rozdelenie na zóny

Tak, ako aj v detskej izbe, tak aj v kuchyni by ste sa mali pridržiavať rozdelenia miestnosti na rôzne zóny. Zóny musia byť samozrejme poprepájané, aby vám príprava jedál nezabrala veľa času a zároveň ste mali všetko po ruke. Kuchyňu vám odporúčame rozdeliť na tieto zóny: na zónu, kde máte uskladnené potraviny – zásoby (špajza); priestor na ukladanie drobných kuchynských predmetov a riadov; priestor na umývanie a uskladnenie dezinfekčných prostriedkov potrebných do kuchyne a priestor na prípravu jedál.

Ak chcete mať všetko podľa vlastných požiadaviek a vyrobené presne podľa vašich predstáv, tento sen si splníte jedine vtedy, ak si dáte vytvoriť profesionálny návrh kuchyne na mieru.

Kuchynská linka skonštruovaná presne podľa mier miestnosti

Ak sa rozhodnete pre kúpu kuchynskej linky priamo u predajcu nábytku, zjavne natrafíte na problém. Kuchynské vybavenie bude nevyhovujúcich rozmerov a ak sa vám už podarí nájsť vhodný rozmer kuchynskej linky, nebude sa vám páčiť spracovanie skriniek a materiál, z ktorého je linka vyrobená. Ak si ale dáte vytvoriť návrh v kuchynskom štúdiu, ktorý sa nešpecializuje len na vytváranie 3D návrhov, ale vám nábytok presne podľa tohto návrhu aj dokáže zhotoviť, môžete zabudnúť na obavy, že vám kuchynská linka nebude pasovať. Podrobná vizualizácia kuchynského priestoru vám presne ukáže, kde čo bude skôr, ako sa začne s výrobou nábytku. Uvidíte, kde bude umiestnený luxusný rozťahovací jedálenský stôl, stoličky, ale aj úložný priestor na potraviny.

Dekorácie, ktoré dotvoria priestor

Moderne zariadená kuchyňa bude modernou jedine vtedy, ak ju doplníte vhodnými dekoráciami. Ich výber samozrejme prispôsobujte štýlu kuchyne. Do vidieckych a provensálskych kuchýň odporúčame jednoduché vázičky s vyšívanými stuhami a ľanovými prehozmi na jedálenský stôl.

K dekoráciám určite neradíme dôležité súčasti kuchyne, ktoré ozdobia okná a zároveň plnia ochrannú funkciu. Nie je to nič iné ako kvalitné okenné siete proti hmyzu a závesy/ záclony.

Zariaďte si modernú kuchyňu, v ktorej bude mať všetko svoje miesto a hlavne, v ktorej budete mať prehľad.