Kuchyňa na mieru

Kuchyňa je súčasťou každého domu či bytu a miestom, kde trávime najviac času. Preto by sme si ju mali zariadiť podľa svojich predstáv. Moderná kuchyňa na mieru nie je len zostavou skriniek, sporáku a drezu, ale miestom, ktoré musí vyhovovať vašim kuchárskym návykom a štýlu života celej rodiny. Výrobcovia kuchýň na mieru dnes ponúkajú množstvo rozmerov a typov skriniek a kuchynských liniek. Pri výbere kuchyne by ste sa však mali zamyslieť hlavne nad tým koľko a ako varíte, nad vašou výškou, prípadne podľa množstva vášho riadu. Kuchyňa ktorú ste videli u vašich susedov alebo známych, nemusí byť vhodná aj pre vás.

Pri kúpe kuchyne na mieru by ste predovšetkým nemali robiť jednu z najčastejších chýb, ktorou je opakovanie rovnakých prehreškov, ktoré máte vo vašej pôvodnej kuchyni. Samozrejme, že variť sa dá v akejkoľvek kuchyni, napríklad aj na dvojplatničkovom variči v kempe. Ale prečo si varenie nespríjemniť?

Návrh rozloženia kuchyne nechajte na architekta

V panelákových kuchyniach stojí sporák veľmi často v rohu pri stene, potom bol drez a nasledovala pracovná plocha. Podľa moderných ergonomických požiadaviek je to všetko úplne zle. Začnite u prívodov, ktoré prerobte podľa rád skúsených architektov. Uvidíte, že na nové usporiadanie si čoskoro zvyknete, lebo na lepšie podmienky si človek zvyká rýchlo. Nebráňte sa slovami: tak to máme už roky a funguje to. Verte, že nové ergonomické usporiadanie bude fungovať oveľa lepšie.

Mala kuchyna na mieru

Než začnete plánovať stavbu alebo rekonštrukciu kuchyne, prejdite si typy a trendy kuchýň a nájdite si svoj ​​vlastný štýl. Pýtať sa, prečo sa baviť o kuchyni, keď v rámci projektu ešte len plánujete dispozičné riešenie nového bývania je zbytočné. Pretože už v tejto fáze sa dajú upravovať priečky, riešiť odpady a iné siete. Optimálne je nechať si vyhotoviť návrh už v prvotnej fáze plánovania a prediskutovať ho s projektantom. V prípade montovaných stavieb je rozvedenie sietí dokonca nutné riešiť dopredu.