Barové stoličky do kuchyne

Počuli ste už o barových stoličkách v kuchyni? Ide o moderný trend, vďaka ktorému už tento nábytok nepatrí len do krčiem a reštaurácií. Barové stoličky dokážu byť praktickým doplnkom, ktorý spríjemní pobyt vám i vašim hosťom v kuchyni. Poďme sa teda pozrieť, ako vybrať tú správnu barovú stoličku k vášmu barovému pultu a čo nám vlastne trh v tomto smere dokáže ponúknuť.

Správna výška stoličky

Pri výbere správnej barovej stoličky si dôkladne zmerajte veľkosť pultu a následne ju porovnajte s veľkosťou stoličiek. Dnes je samozrejmosťou, že tieto stoličky sú polohovateľné (s nastaviteľnou výškou), a tak nebudete mať s ich výškou žiadny problém. Ale keď kupujete barovú stoličku bez nastavenia výšky, tak si ju určite odmerajte, aby ste pri pulte nesedeli príliš nízko, alebo príliš vysoko.

Stabilita barovej stoličky

Dnešné barové stoličky sú vyrábané s cieľom, aby zabrali čo najmenej priestoru. Pri niektorých typoch sa to však môže prejaviť v ich stabilite. A preto sa zamerajte sa na to, aby vaša barová stolička stála na pevných a stabilných nohách, alebo aby mala širokú základňu a tým aj nízko položené ťažisko. Vďaka tomu minimalizujete riziko pádu a preklopenia.

Materiál by mal byť hlavne praktický

Všeobecne sa dá povedať, že tým najlepším materiálom na barovú stoličku sú lakované drevo, kov, plast alebo hladká koža. Na trhu je samozrejme mnoho farebných variácií, a tak si môžete vyberať naozaj dlho. Všetky tieto materiály vynikajú hlavne tým, že sú veľmi jednoduché na údržbu. V kuchyni totiž hrozí najväčšia šanca na znečistenie, a tak ľahké čistenie handričkou určite oceníte.