Moderné rozkladacie pohovky

Pohovka či sedacia súprava je často centrom spoločenského priestoru. Bez nej by obývačka nebola obývačkou. V menších bytoch  sa však hľadí predovšetkým na praktickú stránku veci a aj preto sú rozkladacie kreslá a pohovky také populárne. Trh s rozkladacími pohovkami sleduje trendy a požiadavky zákazníkov všetkých generácií. Súčasným ​​trendom kraľujú univerzálne pohovky, ktoré sa dajú ľubovoľne kombinovať s ďalšími typmi sedacieho nábytku.

Dizajn rozkladacích pohoviek

Rozmerné trojsedáky ponúkajú zvyčajne plnohodnotné lôžko, dvojsedy sú obľúbené predovšetkým v malých bytoch. Aj tie však zaisťujú viacmenej dostatočný komfort spanie dvom osobám. Rýchlosť a jednoduchosť celého aktu rozloženia je jednou z priorít, či už pohovka slúži na každodenné alebo príležitostné spanie. Rozloženie sedačky by ste si mali vyskúšať ešte v predajni.

Miestnosť aj pohovku dôkladne premerajte

Pred výberom rozkladacej pohovky miestnosť dobre premerajte. Len tak sa môžete vyhnúť zložitému presúvaniu nábytku pred spaním. Ak vás zaujala pohovka so sklopným operadlom, tak ju nezabudnite postaviť v dostatočnej vzdialenosti od steny. Ak potrebujete pri rozkladaní sedačkou večer čo večer hýbať, tak venujte pozornosť materiálu nožičiek. Ostré hrany by mohli podlahu pri každodennom odsúvaní nenávratne zničiť. Ponúka sa alternatíva pojazdného “podvozku” či pogumovania hrán a plochy nožičiek.

Možnosti rozkladania:

  • pohovky so zabudovanou zásuvkou s matracom
  • zosúvacie – rozkladajú sa zatiahnutím za prednú časť sedáka
  • vybavené dômyselným vnútorným sklápacím systémom s roštom a matracom
  • so sklopným operadlom
  • so širokým sedákom a rozkladacími opierkami, ktoré zaisťujú dostatočnú dĺžku lôžka

Pohovky na dennú záťaž

Pohovky, ktoré vám budú nahradzovať denne lôžko budú dosť namáhané, a preto nešetrite na kvalite. Provizórne formy rozkladacieho nábytku sa každodenným rozkladaním rýchlo opotrebujú. Nemajú dostatočne kvalitný matrac a polohovacia konštrukcia začne pod náporom čoskoro nepríjemne škrípať.

Rovnako ako k nákupu matracov do klasického lôžka pristupujte k výberu matraca v pohovke. Málokto vie, že rozkladacie pohovky môžu disponovať rovnako kvalitnými matracmi porovnateľnými s matracmi do postelí. Vyberať tak môžete medzi pružinovými formami, polyuretánovými i latexovými. Podobne široká je aj ponuka roštov.