Moderné doplnky na okná

Útulné a nápadité bývanie môžete vytvoriť mnohými spôsobmi. K zariadeniu, nábytku a doplnkom si človek vytvára vzťah na základe svojho vkusu, požiadaviek a predstáv. Pokiaľ teda ide o doplnky na okná, tak platí to isté. Kým niekto uprednostní obyčajné klasické žalúzie, iný chce mať aj okná vyzdobené originálne a volí teda doplnky, ktoré budú reflektovať celkový charakter zariadeného priestoru.

Japonské steny

Ak hľadáte zaujímavé a nápadité doplnky na okná, tak máte šťastie, že fungujete v čase, keď je výber naozaj široký. Medzi moderné trendy momentálne patria napríklad japonské posuvné steny. Predovšetkým na veľkých oknách vyzerajú veľmi efektne a okrem unikátneho dizajnu umožňujú tiež jednoduchú manipuláciu – buď ručne ťahom, retiazkou alebo tyčou. Japonské steny sa predávajú v obrovskom množstve dekorov. Zakrytie okien však zďaleka nemusí byť ich jediných účelom. Výborne sa hodia aj pre predely v miestnostiach, ktoré plnia viac funkcií, ako je napríklad obývacia a jedálenská časť miestnosti.

Japonská stena

Rímske rolety

Ďalším výborným doplnkom na okná, ktorý je veľmi esteticky príťažlivý, ale súčasne príjemne zatieni okná pred zvedavými pohľadmi zvonku a tiež čiastočne tlmí svetlo prichádzajúce dovnútra, sú rímske rolety. Nejedná sa o rolety v pravom slova zmysle. Látka je zvisle prešitá šnúrkou v pravidelných úsekoch a pri vyhrňovaní rolety sa v týchto úsekoch na seba riasi. Vytvára tak veľmi pekný efekt.

Rímske rolety

Moderné látkové rolety

Svoje čaro už ale v súčasnej dobe majú aj pomerne obyčajné a dobre známe látkové rolety. Tie boli používané už v predchádzajúcich dekádach, avšak odvtedy sa ich dizajn veľmi zlepšil. Dnes už patria medzi dekoratívne prvky interiéru. Dostupné sú vo veľkom množstve vzorov, farieb a materiálov.