Moderné detské izby

Ak ste sa rozhodli zariadiť detskú izbu, tak stojíte pred pomerne veľkou úlohou. Pri každom prvku je totiž potrebné myslieť v prvom rade na bezpečie dieťaťa, ale tiež na úžitkovosť a životnosť. Veľkú úlohu hrá už samotné farebné prevedenie miestnosti. Vyvarujte sa agresívnych farieb, akými sú napríklad sýte odtiene červenej či oranžovej, oveľa lepšie sa hodia pastelové jemné tóny.

Podlaha a koberec v detskej izbe

Hneď prvou otázkou, s ktorou sa budete musieť vysporiadať je podlaha. Logicky sa ponúkajú prírodné materiály, nezabudnite ale na ich odolnosť. Každý vie, aký hluk dokážu deti vykúzliť pri hraní s obľúbenými hračkami, a práve podlaha väčšinou čelí najväčšiemu poškodeniu. Preto vám odporúčame napr.vinylovú podlahu, alebo prírodný korok, ktorý zároveň príjemne hreje. Pre zmäkčenie podlahy tiež skvele poslúžiť kusový koberec, počítajte ale s tým, že ho budete pravidelne čistiť, aby sa zabránilo šíreniu roztočov a prachu.

Nábytok do detskej izby

Najpríjemnejšie vyberanie predstavuje nábytok, na ktorý sa teší snáď každá mamička. Ak si chcete uľahčiť náročné sledovanie všetkých bezpečnostných požiadaviek, ktoré sú na detský nábytok kladené, vyberajte nábytok od renomovanej firmy, ktorá sa na sortiment do detskej izby priamo zameriava. U takej totiž budú oblé hrany, kvalitný materiál a ďalšie nevyhnutnosti samozrejmosťou.

Novým trendom, ktorý ocení naozaj každý, je takzvaný rastúci nábytok. Vďaka špeciálnej konštrukcii je možné postupne každý kus nábytku prispôsobovať tomu, ako dieťa rastie, a nie je tak potrebné obstarávať ďalšie a ďalšie postieľky, stoličky či stoly. Momentálne sa jedná o natoľko rozšírený fenomén, že si jeho princíp osvojila väčšina nábytkových firiem, a tak nie je preto problém zohnať takýto nábytok.

Úložné priestory v detskej izbe

Dôležitou položkou detskej izby sú tiež úložné priestory. Paradoxne to bývajú práve deti, ktoré majú najviac vecí. Plyšové hračky, oblečenie a detské potreby sa navyše budú stále hromadiť a zaberať viac a viac miesta. Skúste využiť každý centimeter a zaistite úložné priestory pod posteľou, užitočným trikom bývajú aj police pod stropom, kam môžete umiestniť ozdobné krabice.