Moderná sedačka do vašej obývačky

Je dôležitou súčasťou každej obývačky. Keď sa rozhodnete kúpiť si novú sedačku, hľadáte kvalitnú, ktorá sa nevysedí a farby ostanú zachované. Ak potrebujete kvalitnú, farebne stálu sedaciu súpravu, poradíme vám, ako ju spomedzi sedačiek vyberať.

Veľkosť

Väčšina z nás si pri výbere novej sedacej súpravy všíma najmä cenu. Samozrejme, musíte si stanoviť maximálny limit, ktorý neprekročíte, ale uvedomte si, že ceny by nemali rozhodovať pri výbere novej sedačky. Rozhoduje veľkosť, nakoľko každý z nás má inú veľkosť obývacej izby a iný rozmer voľného priestoru v obývačke. Veľkosť sedacej súpravy prispôsobujte aj počtu členov rodiny. Pre dvojčlennú rodinu bude stačiť klasická rohová sedačka alebo pohovka. Viacčlennej rodine odporúčame kúpu sedačky v tvare U.

Materiál

Výber novej sedacej súpravy prispôsobte aj materiálu. Odporúčame skôr klasické látkové sedacie súpravy, nakoľko koža je nepríjemná na dotyk nielen v lete, ale aj v zime. Lacnejšia ekokoža zase veľmi skoro začne praskať a šúpať sa. Odporúčame vyberať sedačky, ktoré majú poťah z mikroplyšu alebo z mikrovlákna. Ľahko sa udržiavajú, sú kvalitné a dlho vám vydržia. Nemusíte sa báť, že by sa vám po pár rokoch tento poťah znehodnotil.

Čo sa týka konštrukcie novej sedacej súpravy, vyberajte si z kvalitného dreva alebo z kovu. Počítajte však s tým, že takáto sedačka bude drahšia. Ak hľadáte peknú rohovú sedačku, všímajte si, či má takúto konštrukciu. Lacnejšie sedačky majú aj menej kvalitné konštrukcie – konštrukcie z drevotriesky.

Farebné prevedenie

Ak ste milovníkmi minimalizmu, určite oceníte sivé sedacie súpravy. Sivé, hnedé, čierne, béžové sedacie súpravy sú najpredávanejšie, pretože majitelia týchto sedačiek si môžu farebné prevedenie miestnosti kedykoľvek zmeniť vhodným výberom dekorácií, ako napríklad výberom nových obrazov, nových dekoračných vankúšov, nových diek a pod.

Pri výbere novej sedačky si všímajte predovšetkým kvalitu poťahu, kvalitu konštrukcie a jej veľkosť.