Masážna sprcha alebo vaňa?

Keď si zariaďujete novú kúpeľňu a uvažujete, že by ste chceli niečo viac ako štandardnú kúpeľ, potom určite zvážte, či by práve pre vás nebolo vhodné zakúpiť masážne vybavenie v podobe masážnej vane a sprchovacieho kúta. V tomto článku vám poradíme ako si vybrať masážnu sprchu alebo vaňu do kúpeľne.

Je lepšia masážna sprcha alebo vaňa?

Masážne prvky v kúpeľni sú rozhodne dôležité pre všetkých ľudí a nemusíte byť zrovna pracovník v továrni, ale aj pri sedavom, či stresujúcom zamestnaní je dôležité brať ohľad na svoje zdravie. V tomto vám do istej miery pomôžu masážne prvky v kúpeľni v podobe masážnych vaní, či masážnych sprchových kútov.

Vaňa s masážnymi prvkami

U masážnych prvkov si musíte najskôr uvedomiť ako často ich budete používať. Ak plánujete masážne prvky využívať možno raz do mesiaca, tak potom je zbytočné kupovať veľmi drahé a výkonné masážne vybavenie. Postačí vám, ak si zakúpite sprchovú hlavicu s masážnymi prvkami. Tá sa potom dá použiť pri vani, ale aj v sprchovom kúte.

Zabudovaná vaňa s masážnymi prvkami

Ak uvažujete o každodennom použití, a to hlavne napríklad keď prídete z práce, tak je pre vás určený masážny sprchovací kút, ktorý dokáže poskytnúť každodenný masážny proces s nízkymi nákladmi na vodu, apod. Avšak je dobré zainvestovať do kvalitnejších produktov, aby ste potom nezistili , že kvôli nekvalite sa vám upchali trysky masážneho ústrojenstva vodným kameňom, apod.

Sprchovací kút s masážnymi prvkami

Masážne vane sú určené predovšetkým pre ľudí, ktorí chcú veľmi kvalitnú masáž, ktorú si budú užívať napríklad hodinu. Vane sú najlepšie, pretože u sprchového kúta by ste zaplatili veľa za prietok vody a predsa len vaňa dokáže udržať horúcu vodu dlhšie a môžete použiť aj rôzne olejčeky a urobiť si oddychovú hodinu pri relaxovanie v kúpeľni. Vďaka tomu si odpočinie ako vaše telo, tak i myseľ.

Sprchovací kút s masážnymi prvkami

Skôr teda ako vyberať vaňu, či sprchový kút s masážnymi prvkami podľa dispozície, je dobré popremýšľať na početnosťou používanie a objednať taký variant, aby vás jednak nezruinoval, ale tiež bola kvalitná.