Inšpirujte sa a vyberte si modernú spálňu

Veľa ľudí nemá presný vkus ako napríklad bytový dizajnér, ktorý dokáže zladiť rôzne druhy nábytku do jedného celku a presne preto vznikajú rôzne zostavy nábytku. Výnimku v tomto smere netvoria ani spálne. Je oveľa pohodlnejšie vyberať z vopred vytvorených spálňových zostáv ako ich skladať z rôznych skríň, postelí, nočných stolíkov a podobne. Stačí jednoducho pozrieť a vybrať to, čo sa Vám páči. Nemusíte nad ničím príliš premýšľať a kombinovať veci.

Aj v prípade spálňových zostáv sa Vám však nemusí nejaká časť zostavy páčiť a tú samozrejme môžte vymeniť za inú, keďže väčšinou sa jednotlivý nábytok predáva samostatne. Do jedného celku je to spojené len pre ľahší výber. Podľa fotiek vopred zariadených spálni sa totiž vyberá naozaj ľahko.

Spálňové zostavy podľa množstva nábytku

Firmy, ktoré predávajú nábytok chcú samozrejme  osloviť čo najviac zákazníkov, a preto ponúkajú zostavy v rôznych rozmeroch a farbách, dokonca aj v rôznej kombinácii dreva.

  • Najjednoduchšia varianta – zostava, ktorá obsahuje len posteľ s matracom a k nej nočný stolík.
  • Základná variácia – keď firma poskladá takú zostavu, ktorá okrem postele a nočného stolíka ponúka šatníkovú skriňu.
  • Rozšírená variácia – poskytuje všetky prvky zahrnuté do základnej varianty a k tomu ďalej ponúka napr. druhú šatníkovú skriňu, skrinku pod televízor či celú stenu zostavou zo skríň a poličiek.

Ako vybrať tú správnu zostavu?

Pri výbere zostavy do spálne nebudete potrebovať nejaké veľké premýšľanie – jednoducho si vyberiete tú, ktorá sa vám bude najviac páčiť. Po rozhodnutí si už len prezrite miery nábytkou, aby sa vám do vašej izby zostava dobre zmestila.

Kde kúpiť spálňu?

Asi najobľúbenejší spôsob je zájsť do nejakého nábytkového centra typu Ikea, Asko, Jysk, Decodom, Mobelix a podobne a vybrať si nejakú zostavu, ktorú tam uvidíte. V dnešnej dobe si však čoraz viac ľudí objedná spálňu aj cez internet. Výber je totiž omnoho väčší a aj ceny sú často veľmi priaznivé. Niektoré firmy ako napr. novynabytok.sk dokonca vedia za príplatok ponúknuť dovoz nábytku do bytu + poskladanie. Čo za tých pár eur navyše rozhodne stojí.

biela-saplnova-zostava