Ako si vybrať modernú sedaciu súpravu?

Výber sedacej súpravy by sa nemal podceniť, pretože nikto nepredpokladá, že ju budete obmieňať rok čo rok. Ba naopak, kvalitná a poriadna sedacia súprava vám vydrží desať, pätnásť a možno aj dvadsať rokov. Prakticky je to do doby než vás omrzí jej veľkosť, dizajn a štýl a budete túžiť po novej. Podľa akých kritérií si ale vybrať novú a modernú sedačku?

Typ sedacej súpravy

Na trhu existuje viac druhov sedacích súprav. Poznáme klasické a stále, ktoré mali naši rodičia vo svojej obývacej izbe – trojsedák a k nemu dve kreslá. Dnes sú modernejšie a viac vyhľadávané tzv. Rohové sedacie súpravy, ktoré sú vyrobené do písmena L, kde si môžete zvoliť pravú alebo ľavú stranu. K týmto rohovým sedačkám sa hodia buď klasické kreslá, ale viac tzv. taburety.

Dnešné sedacie súpravy slúžia na viac účelov okrem sedenia. Väčšina z nich sa pýši úložným priestorom, ktorý je predovšetkým v menších bytových priestoroch veľmi cennou skutočnosťou. Do úložného priestoru môžete “upratať” prakticky čokoľvek – od knižiek, cez deky až po posteľnú bielizeň a ďalšie veci, ktoré treba schovať pred očami návštevníkov. Ďalšou veľkou výhodou dnešných sedacích súprav je ich možnosť rozloženia na spací priestor, ktorý slúži pre občasné náhodné prespávanie. Nemusíte sa obávať, že nebudete mať kam uložiť hostí po oslave.

Najpredávanejšie tipy sedacích súprav:

  • Rohové sedacie súpravy
  • Rozkladacie sedacie súpravy
  • Kožené sedacie súpravy
  • Čalúnené sedacie súpravy

Aký materiál zvoliť?

Väčšina sedacích súprav je očalúnená do rôznych farebných a vzorovaných poťahových látok, ktorých základom je najmä umelé vlákno, predovšetkým tzv. PES čiže polyester. Sedačky dnes môžete očalúniť  do viacerých vybraných poťahových látok. Spodná časť môže byť vo svetlej a vrchná časť, na ktorej sedíte v tmavej farbe a vankúše si necháte očalúniť taktiež nejako inak. Konečný výsledok tak bude vyzerať skvele. Pri moderných sedacích súpravách sú veľmi obľúbené umývateľné látky, ktoré sú prispôsobené pre ľahké očistenie pri zašpinení.

Pre mnoho ľudí je stále známkou luxusu a elegancie iba pravá koža. V prípade, že dávate prednosť koženým sedačkám, tak je ich obstarávacia cena vždy vo vyššia ako sedacie súpravy očalúnené látkou, rádovo od 800 eur. Avšak má to aj výhodu v podobe dlhoročnej životnosti.