Aby ste sa vyspali doružova

Hovorí sa, že jednu tretinu života prespíme. Mnohí večne zaneprázdnení ľudia by možno protestovali, nakoľko oni si niekoľkohodinový spánok nemôžu dovoliť. Ak sa ale chceme doružova vyspať, okrem času potrebujete upraviť aj podmienky v spálni. Čo musíte zmeniť, aby ste sa vyspali doružova a necítili únavu?

Zmena matraca alebo postele

Ak sa počas noci budievate alebo sa cítite ráno ako zbitý pes, problém bude pravdepodobne v matraci alebo v posteli. Preto ak cítite, že vás počas noci pobolieva chrbtica, prekonzultujte so svojimi známymi zmenu matraca. Čo viete, možno máte niekoho v okolí, kto sa v tejto problematike vyzná. Ak nie, naštudujte si fóra. Dávame do pozornosti: ľudia s ťažšou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace a ľahší ľudia zasa mäkšie. Ak sa obávate, že nové matrace nedostanete okolo spálňového nábytku, skúste ho trošku posunúť. Samozrejme, opatrne, aby ste nepoškodili plávajúcu podlahu. Posúvajte iba v prípade, že nemáte dostatok miesta.

Nábytok do spálne

Pozor na mobily, tablety, televízor a notebooky

V prípade, že si nechávate počas noci v blízkosti postele svoje mobily, tablety alebo notebooky, budete musieť počítať s tým, že spánok nebude kvalitný. Určite ste sa dočítali, že mobily, tablet a iné médium pôsobí na ľudské telo negatívne. Snažte sa ich odložiť do vedľajšej miestnosti, aby vás nevyrušovali. Okrem notebookov, mobilov a tabletov odborníci neodporúčajú ani televízory. Radšej si sadnite na oprané posteľné obliečky s knihou a pustite si dobrú tlmenú hudbu, ako by ste mali pozerať televízny program do druhej rána.

Farebné obliečky pre deti

Zvlášť pre detičky odporúčame viacfarebné detské obliečky s rôznymi vzormi. Okrem toho, že dokážu zlepšiť spánok vášmu dieťatku kvôli svojej jemnosti, pomôžu vaše dieťatko aj unaviť a tým mu zabezpečiť dobrý spánok. Hravé detské motívy zabavia vaše dieťatko tesne pred spánkom. Koník, mačička alebo vtáčik – kúpte svojmu dieťatku zaujímavé detské obliečky a uvidíte, že uspávanie bude menej náročnejšie ako predtým.