Vylepšite svoj interiér nábytkom z paliet

Premýšľate o tom ako vylepšiť svoj existujúci interiér a stále sa vám nedarí nájsť žiadny vhodný spôsob ako to dosiahnuť? Počuli ste už o nábytku z paliet? Palety v posledných rokoch nachádzajú uplatnenie pri zariaďovaní interiéru. Nábytok z paliet je lacný, variabilný a pri jeho výrobe môžete úplne popustiť uzdu vašej fantázii. Pri jeho správnom vyhotovení získate veľmi elegantný, moderný a najmä originálny prvok do vášho bytu či domu.

Čo všetko sa dá poskladať z paliet?

Ak sa rozhodnete pracovať s celými paletami, tak po ich odporúčanej úprave zahŕňajúcej najmä obrúsenie povrchu, aby bol úplne rovný, môžete zostavovať ľubovoľné kúsky nábytku. Najľahšie zrejme budú stolíky, kedy stačí k palete upevniť drevené nohy alebo kolieska a konferenčný stolík pre váš byt je rázom hotový. Ďalším pomerne jednoduchým prvkom, ktorý zvládne vytvoriť každý zdatnejší domáci majster je posteľ.  Ďalej sa palety hodia pre doplnky typu knižnice, police a iné. Výsledný dojem môžete doladiť lakom alebo farbou podľa toho či sa vám viac páči prírodný vzhľad alebo moderné farebné prevedenie. Výnimkou nie sú ani schody zhotovené z paliet alebo obloženia stien, ktoré v interiéri vyzerajú naozaj perfektne.

Kde a ako zohnať palety?

Na prvom mieste je pochopiteľne ujasnenie si aký nábytok z paliet sa chystáte vyrobiť a následný odhad počtu potrebných paliet. Tie môžete obstarať napr. vo výkupniach paliet či na stavbách, kde sa však dočkáte iba tých použitých, ktoré môžu v mnohých prípadoch vyžadovať väčšie úpravy. Nové palety zoženiete v stavebninách a to hneď v niekoľkých možných veľkostiach. Okrem obvyklých rozmerov 120 x 80 cm a 120 x 100 cm môžete kúpiť palety aj vo vami stanovených netradičných veľkostiach. Ich cena sa pohybuje od 5 až 7 eur a v ponuke sú vo svetlej a tmavej variante. Tá môže byť napríklad šedá alebo hnedá.

Sedacia súprava z paliet

Ak máte už jasno v tom aký nábytok z paliet hodláte zaobstarať do svojho bytu, tak vám nič nebráni v tom, aby ste sa pustili do práce a vytvorili naozaj originálny kúsok.