Umelý ratanový nábytok do záhrady

Umelý ratan je veľmi odolný materiál, z ktorého sa vyrábajú rôzne druhy záhradného nábytku. Je zaujímavý hlavne svojim tvarom, ale aj veľkou odolnosťou voči vplyvom počasia. Narozdiel od prírodného ratanu si pri synstetickom, teda umelom ratane môžete vyberať z rôznych farieb a prevedení materiálu. Existuje dokonca aj hladká alebo vzorkovaná varianta. Umelý ratan zaujme aj cenou, ktorá je oproti prírodnému materiálu niekoľkokrát nižšia.

Ako rozoznať dobrý umelý ratan?

Umělý ratanový nábytok má veľa podôb, a preto nie je jednoduché vybrať tu správnu. Hlavný predpoklad pri výbere je samozrejme to, aby sa vám páčil a zároveň, aby bol pevný.

Pri výbere ratanu odporúčame sledovať tieto 2 veci:

  1. Výplet – sledujte kvalitu a silu výpletu, nesmie presvitať (ak presvitá, tak nie je dostatočne stiahnutý)
  2. Elasticita – pri stlačení výpletu by sa nábytok nemal veľmi ohnúť, pretože veľké prehnutie znamená, že bol použitý mäkší alebo slabý materiál.

Najobľúbenejšie druhy ratanového nábytku

Veľa ľudí si kupuje umelý ratanový nábytok hlavne do záhrady, pretože ratan ponúka prírodný vzhľad a vysokú odolnosť. Takže najčastejšie sa predávajú stoličky, stoly a lehátka.

Podľa čoho vyberať nábytok?

Je jasné, že každý si vyberie taký nábytok, ktorý sa mu bude páčiť. Mnoho ľudí však pozerá aj na cenu, ktorú treba do nábytku investovať. Často je lepšie kúpiť drahší nábytok, pretože s cenou pri ratanovom nábytku stúpa aj kvalita (je použitý lepší materiál). Ale samozrejme pozerajte aj na vlastnosti ako výplet a elasticitu, ktoré sme popísali vyššie.

Nakupovanie ratanového nábytku na internete

Ak si kupujete nábytok z internetu, tak dajte prednosť firmám, ktoré ukazujú aj detaily svojho nábytku. Znižujete tak riziko, že kúpite nábytok, ktorý schováva nejaký nedostatok.