Trendy v oblasti bývania

Trendy sú vo všetkom. V obliekaní, v podnikaní, v bývaní a v mnohých ďalších oblastiach nášho života. Síce sa nimi nemusíte riadiť, ale môžete sa nimi inšpirovať na zmenu vo vlastnom bývaní. Prinášame vám preto tipy na to, čo je dnes IN a čím si môžete skrášliť vaše bývanie.

Jednoduchosť a jemné farby

Trendy sú a vždy budú čisté línie, prírodné jemné farby, neprekombinovanosť, proste čistota a jednoduchosť. Veľkou výhodou jednoduchých a vzdušných interiérov je aj ich ľahká údržba. Ak vás taký interiér začne nudiť, môžete popustiť uzdu svojej fantázii a vyzdobiť si ho dekoráciami. Jednoduchý interiér sa skvele dekoruje, je ako čistý nepopísaný papier, kde môžete vymyslieť naozaj veľa a nebude to vyzerať “prepchato”.

Umenie a kreativita

Umenie v interiéri nemusí nutne znamenať, že váš domov bude plný obrazov, najlepšie originálov vašej vlastnej tvorby. Ide skôr o vyjadrenie životného postoja a postoja k tomu, čo je pre vás pekné, čo poteší vaše oči. Ide predovšetkým o vašu kreativitu a fantáziu. Vyjadrite sa pomocou 3D tapiet, kombináciou starého nábytku s moderným, zaujímavými kombináciami farieb, originálnymi obrazmi alebo sochami. Fantázii sa opäť medze nekladú. Pamätajte však, že menej je niekedy viac. Najdôležitejšie ale samozrejme je, že sa to bude páčiť vám.

Cestovanie a recyklovanie

Cestovanie je teraz veľkým trendom, predovšetkým vďaka možnosti zohnať skutočne lacné letenky. Pre mnohých sa cestovanie stalo bežnou súčasťou života, ktorá sa odráža aj v ich domovoch, kam sa vracajú z ciest. Nejde však len o zarámované pohľadnice a mapy sveta na stenách. Trendom je spojiť suveníry z ciest s pohodlím prírodných materiálov a uvoľneného štýlu bývania s úctou k našej Zemi. Cestovatelia patria často medzi tých, ktorí recyklujú a snažia sa našu Zem šetriť.

Veľmi dobrý nápad je napríklad nábytok z paliet, ktorí umožní recyklovať palety a vytvorí z nich niečo nové.

Farby v interiéry

Kombinujte farby presne podľa toho čo sa páči vám. Obľúbené farby sa každý rok menia, a preto nemá veľmi zmysel sledovať trend. V roku 2018 bola farbou roka fialová, v roku 2019 zas koralová, v 2020 možno tyrkisová. Je to hlavne o vás, nie o inštitúte, ktorý si nejakú farbu roku vymyslí.

Farby roka