Štýlové tienenie do moderných nehnuteľností

Dni sa začínajú rapídne skracovať a v domácnostiach pociťujeme nedostatok prirodzeného svetla. V nasledujúcich mesiacoch si prirodzené svetlo z exteriéru budeme musieť nahrádzať umelým. Aby sme si však mohli vychutnávať pohodlie v interiéri, potrebujeme kvalitné tienenie, ktoré zabráni zvedavým pohľadom ulice pozerať sa do interiéru a zároveň ochráni pred pouličným osvetlením, ktoré sa v nasledujúcich mesiacoch bude zapínať podstatne skôr. Aké štýlové tienenie sa hodí do moderných nehnuteľností?

Vonkajšie žalúzie

Moderný, efektívny spôsob tienenia, ktorý využívajú hlavne rodinné domy s veľkými presklenenými plochami. Samotný predajca moderných vonkajších žalúzií tvrdí, že dodávajú stavbe špecifický dizajnový rys, ktorý dotvára a vylepšuje charakter stavby. Okrem moderného vzhľadu predstavuje vonkajšie žalúzie účinnú tepelnú ochranu budovy, čo oceníte hlavne v chladnejšom ročnom období. Lamely moderného vonkajšieho žalúzia odrážajú slnečné lúče a nevpustia ho dnu najmä v letných mesiacoch.

Ovládať sa dajú manuálne, alebo motoricky. Záleží, ktorý typ vonkajších žalúzií si vyberiete. V prípade, že by ste chceli vetrať zrovna vtedy, keď máte vonkajšie žalúzie zatiahnuté, nemusíte sa báť, že by ste museli žalúzie kvôli vetraniu vytiahnuť. Aj cez zatiahnuté vonkajšie žalúzie je možné vetrať a práve preto je tento typ žalúzií veľmi obľúbený.

Závesy do domu

Motorické závesy

Závesy sú stará dobrá klasika, ktorá sa k nám rozhodla opäť vrátiť, avšak vo vylepšenej verzii. Bezporuchové motorické závesy vyniknú v moderných interiéroch. Závesy od stropu až po zem opticky zväčšujú miestnosť, poskytujú dokonalé tienenie a priestor zútulňujú. Motorické závesy je možné ovládať pomocou aplikácie alebo ovládačom do ruky alebo ovládačom na stene. Dokonale zatemnia priestor, keď je treba a zároveň slúžia aj ako dekorácia.

Z akej tieniacej techniky si môžete ešte vyberať?

Okrem vonkajších žalúzií odporúčame screenové rolety, látkové rolety, pergoly a na záhradu odporúčame slnečné plachty. V prípade, že máte rodinný dom, vyberajte si aj kvalitné tienenie na kvalitné strešné okná. Podkrovné priestory by boli bez kvalitného tienenia okamžite vyhriate a vzduch by bol nedýchateľný.