Sedacie vaky

Domáci odpočinok a relax je po dlhom dni pre mnohých ľudí doslova vysnenou aktivitou. Nie je sa teda čomu diviť, že sa snažíme kúpiť najlepší nábytok, ktorý nám práve takýto relax umožní. Môže to byť klasické kreslo, sedačka, ale aj sedací vak. Práve sedacie vaky sa v posledných rokoch stali hitom každej modernej domácnosti.

Pohodlné sedenie ale aj ležanie

Sedacie vaky sú zaujímavé hneď z niekoľkých hľadísk. Vzhľadom na to, že sú veľmi dobre tvarovateľné, tak sa na nich dá veľmi ľahko sedieť aj ležať. Tým pádom nesedíte v jednej polohe, ktorá vás po čase omrzí. Sedacie vaky sú súčasne obľúbené u detí aj dospelých.

Existuje mnoho druhov sedacích vakov. Veľké pre dospelých, ale aj menšie sedacie vaky pre deti, ktoré majú zaujímavé vzory a môžu ponúknuť aj vyšší komfort sedenia oproti klasickým sedačkám a stoličkám. Detské sedacie vaky sú veľmi obľúbené aj pre svoje moderné potlače – napr. farby futbalovej lopty, obľúbené postavičky z rozprávok a rôzne farebné kombinácie. Môžu mať aj všelijaké úchyty, alebo zaujímavé detské doplnky.

Cena za sedací vak

Na trhu je mnoho druhov sedacích vakov. Ak ale stále hľadáte lacné sedacie vaky, tak môžete vyskúšať nejaký porovnávač cien ako je heureka, alebo bazár ako je bazos. Na internete nájdete naozaj široký sortiment sedacích vakov – veľmi obľúbený je napríklad aj slovenský výrobca vakov Tuli. Na internete všeobecne nájdete nižšie ceny ako v kamenných obchodoch, ale nič sa nevyrovná pocitu, keď si sedací vak pred kúpou aj vyskúšate.

Samotné sedacie vaky sa dajú zohnať už od pár desiatok eur, ale počítajte s tým, že tie lacnejšie môžu mať slabšiu kvalitu ako tie drahšie.

Vytvorte si vlastný sedací vak

Ak sa vám nechce utrácať za drahé sedacie vaky, ktoré sú často dosť podobné, tak si môžete vyrobiť vlastný. Nie je to nič zložité. Na internete ja veľa návodov. Látku aj náplň vhodnú na sedacie vaky si bezproblémov kúpiť na internete. Potom to stačí doma poriadne namerať a zašiť, ale kvalite vaku z obchodu sa to asi často nevyrovná, keďže jednotlivé značky sa časom zdokonaľujú a vedia čo a ako vyrobiť.