Posuvné dvere do moderného bytu

Hľadáte do svojho bytu alebo domu nové dvere a strácate sa v rôznych typoch a možnostiach? Pre začiatok neriešte materiál či farbu dverí, ale sústreďte sa na to koľko miesta môžete obetovať. Ak totiž nemáte miesta nazvyš, tak pre vás budú vhodnou voľbou posuvné dvere. Pričom takéto dvere môžete mať zavesené na stene, ale aj zabudované v puzdre do steny. V tomto článku vám priblížime jednotlivé typy posuvný dverí, aby ste vedeli, ktoré sú pre vás vhodné.

Posuvné dvere a ich prednosti

Ak máte malý byt a potrebujete ušetriť miesto, tak určite pouvažujte o posuvných dverách. Na rozdiel od bežných krídlových dverí nebudete potrebovať priestor pre ich otváranie.

Posuvné dvere do steny (puzdrové) sú úplne bezbariérové, pohybu v byte tak neprekážajú. Otváranie je samozrejme jednoduché a intuitívne – manipulovať s dverami tak zvládne dieťa aj dôchodca. Môžete ich využiť aj pre atypické priestory bytu. Dvere sa totiž môžu stať dizajnovým stredobodom vašej miestnosti.

Posuvný mechanizmus však nemôžete použiť vo všetkých typoch miestností. Ak nemáte dostatok miesta pri stene a chcete zvoliť posuvné dvere na stenu, mali by ste skúsiť skôr verziu do steny.