Papierové svietidlá

Zariaďujete alebo modernizujete v prírodnom štýle a máte pocit, že vytvorenému interiéru k dokonalosti ešte niečo chýba? Potom sa zamyslite nad osvetlením. Osvetlenie je neoddeliteľnou súčasťou interiéru a aj napriek tomu, že je využívané prakticky stále, býva jeho význam často podceňovaný. Svetla sa však môžu stať výrazným dekoračným prvkom každej miestnosti. Prečo nevyužiť skutočne moderný a v súčasnosti znovu doceňovaný prvok, akým je papier? Ponúka sa nepreberné množstvo prevedení a tvarov – a za pomerne výhodné ceny. Fantázii sa pri výbere papierových svietidiel medze nekladú.

Papierové svietidlá, alebo skôr tienidlá na osvetlenie, sa už stali súčasťou tradičnej ponuky svietidiel. Ich nespornou prednosťou je výber rôznych tvarov a mnohých farebných prevedení. Taktiež lkajú ľahkosťou, vzdušnosťou a v neposlednom rade prijateľnou cenou. Stolové lampy aj lustre z papiera sa stávajú dôležitým dizajnovým prvkom, vďaka ktorému získa Váš byt zvláštne čaro. Ak sa rozhodnete pre obstaranie papierového svietidla, dbajte na kvalitu a tiež na zásady správneho osvetlenia. Papierové svietidlá môžete umiestniť prakticky do všetkých miestností bytu, ale pri kuchyni by ste to mali zvážiť, pretože papierové svietidlá sú vhodnejšie do väčších miestností, kde sa nevyskytuje množstvo pary.

Svietidlá z ryžového papiera

Svietidlá z papiera sa zhotovujú z ručne vyrobeného, predovšetkým ryžového papiera v mnohých vzoroch. Majú nastaviteľnú závesnú výšku a môžete z nich vytvarovať nielen geometrické tvary, ale napodobniť aj rôzne ďalšie predmety, kvety alebo zvieratá. Papierové závesné svietidlá sú preto ideálne do detských izieb kde môžete bez problémov meniť motívy podľa toho, ako dieťa rastie. Ak nekupujete dizajnové modely, tak sú pre vás papierové svietidlá do detských izieb výhodné aj cenovo.

Kde kúpiť papierové svietidlá?

Papierová svietidlá sa dajú kúpiť v špecializovaných predajniach s nábytkom, pri menších predajcoch však počítajte s vyššou cenou. Veľkopredajcovia majú v ponuke aj cenovo priaznivejší tovar. Jednoduchá papierová lampa sa dá kúpiť už za 5-10 eur. Pri výbere netradičného značkového dizajnového svietidlá počítajte is stovkách eur. Výber papierového osvetelenia teda záleží len na vašich finančných možnostiach a štýle, ktorý obľubujete.