Oplotenie na kľúč

Na dnešnom trhu je široká možnosť výberu oplotenia. Plot v minulosti slúžil na ochranu proti zlodejom, dnes už však na túto funkciu slúžia iné systémy. Teraz je skôr oplotenie zdrojom súkromia a útulnosti. Ale kto sa naozaj vyzná do výberu správneho oplotenia? K rekreačnej chalupe, chate sa hodia drevené oplotenia, či jedinečné gabiónové ploty. Podľa typu verejného pozemku sa zase môžeme rozhodnúť pre panelové ploty. K ohradeniu rodinného domu je na výber mnoho ďalších druhov plotov – od pletivových až po kovové, murované a kombinované.

Dobré ukotvenie v podklade je základ pre všetky druhy plotov, najmä na sypkých a podmáčaných pôdach. Drevené a pletivové ploty treba zase upevneniť do zabetónovaných kovových stojok.

Kvalita plotov je samozrejme dôležitá. Ak sa rozhodneme napríklad pre zvárané pletivo, je potrebné nezanedbať výber stĺpikov, ich rozmiestnenie, priemer drôtu a veľkosť oka.

Nie každý sa vyzná do oplotenia tak hĺbkovo, preto existuje aj možnosť oplotenia na kľúč. Spadá do neho poradenstvo, vypracovanie cenovej ponuky, rozvoz materiálu a montáž oplotenia u zákazníka.