Ako šikovne vyriešiť odvoz nábytku nie len pri sťahovaní

Nie len pri sťahovaní sa stáva, že kúpite nový nábytok a neviete čo s tým starým. Zbaviť sa starého nábytku je veľakrát ťažšie, ako kúpa nového. Keď si kúpite nový nábytok, pokojne vám ho vynesú až do bytu. No odvoz nábytku musíte riešiť sami.

Sťahovanie nábytku - odvoz nábytku

Vyhodiť skriňu však nie je rovnaké, ako vyhodiť staré topánky. Nemôžete ju len tak položiť k smetiakom. Existujú zákonné nariadenia, ktoré hovoria, že takýto druh „odpadu“ patrí výhradne na zberný dvor alebo skládku odpadu.

Odvoz nábytku neodkladajte, ale riešte hneď

Ľuďom sa odvoz nábytku väčšinou nechce riešiť, tak ho odložia do pivnici alebo garáže. Skladovaním sa starého nábytku nezbavíte. A je nepravdepodobné, že by sa vám ešte niekedy zišiel. Takto prejdú roky a nakoniec sa ho aj tak zbavíte, lebo zaberá veľa miesta.

Riešte to vtedy, kedy je to aktuálne. Ak chcete ušetriť nie len peniaze ale aj starosti, ponúknite ho ako dar za odvoz. V prípade, že je nábytok stále použiteľný sa vám niekto možno ozve.

Keď si ho niekto príde vyzdvihnúť, odpadnú vám všetky ďalšie starosti.

Ak ale chcete starý nábytok vyhodiť, neostáva vám nič iné, ako ho odniesť na zberný dvor. Na prvý pohľad sa zdá, že pôjde o pár minútovú záležitosť. Nie vždy ide všetko tak hladko.

Preprava nábytku si vyžaduje dostatočne veľké vozidlo, ideálne dodávku. Netreba zabúdať ani na to, že nábytok treba do vozidla odniesť a následne ho vyložiť. Minimálne pri naložení a vyložení je potrebná pomocná ruka.

Pri likvidácii nábytku nemusíte pohnúť ani prstom

Lokálnu sťahovaciu firmu nemusíte využiť len pre sťahovanie. V ich ponuke sú k dispozícii aj iné, menej známe služby, ako je preprava a odvoz nábytku z bytov, domov, kancelárií, firiem v Bratislave BA.

Nechajte odvoz nábytku a jeho likvidáciu na starosť sťahovacej firmy. Majú skúsenosti a vozidlo na to určené. Prídu k vám, preberú veci, ktorých sa chcete zbaviť a odnesú ich na zberný dvor alebo skládku za vás.

Ušetríte tak svoj čas a námahu. Aj bez sťahovacej firmy by vás to tak či tak niečo stálo. Keď už máte platiť, objednajte si túto službu priamo.