Nový koberec do bytu

Ak sa sťahujete do nového alebo iba renovujete, tak je často koberec základ každej miestnosti. Nielen, že koberec dodá vašej domácnosti teplo, ale aj dobrý vzhľad, a navyše šetrí aj vaše peniaze, pretože oveľa lepšie izoluje ako napríklad dlaždičky či linoleum. Niekedy je však výber farby aj celkového vzhľadu sporným bodom, a to najmä u mladých ľudí, ktorí ešte nemajú úplne zladené predstavy.

Položenie koberca

Pre niekoho hračka, ktorú zvládne za hodinu, pre iného zas “zábava” na celé dopoludnie. Nie každý je natoľko zručný, aby dokázal koberec položiť počas chvíľky, pretože to v niektorých prípadoch môže byť skutočne zložité. Najmä, ak dodávateľ koberec zle namotá a je ťažké ho rozmotať, lebo sa nezmestí pozdĺž steny. Potom treba koberec zarezávať a vyrovnávať – ​​pričom stačí jeden zlý rez či ho a bude to na koberci vidieť až do ďalšej výmeny. A preto je vždy dobré, aby koberec ukladali aspoň dvaja ľudia.

Moderné koberce

Výber farby a vlákna

Niekedy patrí výber farby a vlákna k najťažším.  Spravidla mladé ženy a mladí muži, majú vo väčšine prípadov trochu odlišné názory. Mnoho žien by dnes vyberá koberce s dlhým vláknom vo svetlej farbe, muži naopak vyberajú koberce s čo najkratším vláknom a v tmavej farbe, o ktoré by sa nič nezadrhávalo, a zároveň by na nich nebola vidieť každá nečistota.

Pravidelná údržba a výmena

O koberec sa treba pravidelne starať. Treba ho šetrne čistiť, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Nestačí ho však iba vysávať, ale aspoň raz ročne ho dobre vyčistiť vodou, k čomu existujú vysávače na báze vody. Po jeho umytí vodou ho nechajte riadne vyschnúť, aby nesplesnivel.

Farebné koberce