Nezabúdajte, že cena sťahovania nezahŕňa len peniaze

Na sťahovanie sa často pozeráme len z hľadiska peňazí. Zaujíma nás, koľko stojí sťahovacia firma alebo koľko by nás to stálo, keby sťahujeme svojpomocne.

Zabúdame, že celková cena sťahovania zahŕňa okrem peňazí aj náš čas. Sťahovanie si tiež vyžaduje našu energiu a veľakrát nám dopraje aj dávku stresu.

Cena sťahovania nábytku, kancelárií

Nedá sa mať všetko, preto sa musíme rozhodnúť, čo nám za to viac stojí. Na sťahovanie by sme mali pozerať ako na celok a nie len na samotné ceny sťahovania Bratislava.

Svojpomocne ušetríte peniaze, ale neušetríte čas a energiu

Ľudia sa rozhodnú sťahovať svojpomocne len preto, že chcú ušetriť peniaze. Žiadna iná výhoda svojpomocného sťahovania neexistuje. Možno taká mini, že máte všetko pod kontrolou. No za všetko aj preberáte zodpovednosť.

Pri svojpomocnom sťahovaní platí, čo si neodrobíte, to nemáte. Môžete teda ušetriť peniaze, no rozhodne neušetríte váš čas a energiu, pretože sa poriadne zapotíte. Nič sa samo nezabalí a neprenesie do vozidla, ktoré treba zabezpečiť. Nehovoriac o následnom vyložení vozidla a prenesení vecí na nové miesto.

Pri svojpomocnom sťahovaní musíte riešiť všetko sami. Baliaci materiál, pomocníkov, vozidlo, plánovanie a samotnú prácu. Nezabúdajme na tzv. papierovačky ohľadom sťahovania, upovedomenie úradov atď.

Stresu sa možno vyhnete len vtedy, ak pôjde všetko presne podľa plánu. Čo nie je veľmi pravdepodobné, keďže nesťahujeme pravidelne a nemáme s tým skúsenosti.

Celková cena sťahovania takto nikdy nie je zadarmo a ľahko sa môže navýšiť aj z finančného hľadiska.

Cena sťahovania nábytku a krabíc

Sťahovacia firma stojí peniaze, no ušetríte váš čas a energiu

Za služby sťahovacej firmy zaplatíte, no viac nemusíte nič riešiť. Výhoda je teda zrejmá. Odbremeníte sa od všetkých starostí spojených so samotným procesom sťahovania. Ušetríte si značné množstvo času a najmä energie, ktorú môžete venovať niečomu inému.

Sťahovacia firma má skúsenosti, ľudí a hlavne potrebné vybavenie spolu s vozidlom. Cenník sťahovania poznáte vopred a nemusíte sa obávať, že sa môže predražiť, ako pri svojpomocnom sťahovaní.

Pri každom sťahovaní sa oplatí zvážiť, či je výhodnejšie ušetriť peniaze na úkor ďalších vecí. Alebo si jednoducho zaplatiť a ušetriť tak svoj čas, energiu a zbytočný stres.

Cenník sťahovania