Netradičný a štýlový nábytok z paliet

Aj z obyčajných vecí sa dajú vďaka fantázii a šikovným rukám vykúzliť prekrásne a užitočné výrobky, ktoré vám budú prinášať radosť. Svojpomocná práca, ale nie je žiadna veda. Nábytok z paliet vám ukáže ako môžete tvoriť veľké veci aj keď nie ste zdatný kutil. Postačí vám k tomu iba niekoľko paliet, náradie, skrutky a dobré nápady.

Každý výrobok, nevynímajúc nábytok z paliet, začína na dobrom nápade. Rozhliadnite sa po svojom okolí a porozmýšľajte, čo by mohlo vašu domácnosť skrášliť, alebo ktoré vybavenie vám žalostne chýba. Z paliet totiž môžete vyrábať skrinky, stolíky, vešiaky aj záhony. Fantázii sa medze nekladú a palety si už vydobyli svoje miesto aj v podnikoch a firmách. Vhodnou úpravou použitých aj nových paliet môžete preto ľahko dosiahnuť nečakaných výsledkov.

Palety pred výrobou nábytku upravte

Rozsah úprav závisí na stave samotnej palety. Pokiaľ sa jedná o nové a nikdy nepoužité kusy, tak môžete dať zatiaľ ďalšie úpravy stranou. Poničené alebo používané palety by ste najskôr mali dať do poriadku. Môžete ich hrany aj plochy vyhladiť prípadne palety skrátiť na menšie rozmery, ak je poškodenie rozsiahlejšie. Aj menšie kusy paliet však môžete použiť pri výrobe nábytku. Po rozsiahlejších úpravách sa môžete pustiť do samotnej dekorácie. Drevo palety môžete zosilniť použitím náterových lakov a to zvlášť v prípade, že sa rozhodnete z nich vytvárať záhradný a exteriérový nábytok.

Nábytok z paliet môže byť farebný aj prírodný

Voľba farieb je úplne závislá na vašom vkuse. Nie je však od veci zostať mierne pri zemi a zvlášť v domácnosti prispôsobiť vzhľad nábytku z paliet celkovému štýlu. Zbytočne pestrofarebný nábytok by pôsobil rušivo a navyše dosť lacno a to nie je pravý účel tohto nábytku. Po natretí a ošetrení náterovými a ochrannými lakmi môžete pristúpiť k samotnej výrobe nábytku. Ak ste sa rozhodli napríklad pre konferenčný stolík, tak väčšinou stačí pridať k palete drevené nohy alebo kolieska a zázrak je hotový. Pri budovaní zložitejších kusov jednoducho spojíte jednotlivé palety k sebe do požadovaného tvaru.