Nepodceňujte výber interiérových dverí

Vieme, že pri zariaďovaní novej domácnosti máte toho na starosti skutočne veľa. Myslieť na všetky dôležité detaily a robiť vážne rozhodnutia o investíciách a vzhľade príbytku na najbližšie roky býva náročné. Preto sa stáva, že niektoré rozhodnutia urobíme bez premyslenia alebo nám pripadá, že nie sú až také podstatné. Potom sa stane, že svoju novú kuchyňu, kúpeľňu alebo pohovku neznášate a nechápete, prečo ste si vybrali práve takéto riešenie. Najčastejšie však zanedbávame rozhodnutia o veciach, ktoré nie sú až také výrazné alebo nám nepripadajú až také dôležité.

Dvere v interiéri sú dlhodobé riešenie

Interiérové dvere sú jedným z takýchto prvkov. Ako však vybrať vhodné interiérové dvere? Musíte si najprv uvedomiť, že patria k dlhodobým riešeniam a preto by mali byť v súlade s vašim vkusom a zároveň dosť neutrálne tak, aby pri zmene nábytku alebo farby stien nebolo potrebné zbaviť sa aj dverí. Najčastejšie sa používajú neutrálne farby ako biela alebo rôzne hnedé odtiene dreva. K tým častejším riešeniam patrí i sivá alebo béžová farba. Výraznejšie farby sú už extravagantným riešením, do ktorého sa púšťa len málo ľudí. Tým nehovoríme, aby ste to nevyskúšali. Ak je vašim cieľom sa odlíšiť a máte reálnu predstavu ako by to mohlo vyzerať, choďte do toho! V tom byte budete predsa bývať vy, preto sa neobmedzujte trendmi a vkusom iných.

Podstatný je i materiál a prevedenie

Materiál je často až druhoradým rozhodnutím pri výbere interiérových dverí. Nemalo by nám to však byť úplne jedno. Materiál často určuje kvalitu, životnosť, hrúbku a hmotnosť dverí. Príliš ťažké dvere sú v interiéri veľmi nepraktické. Manipulácia s nimi je náročnejšia a obmedzuje, hlavne ak máte menšie deti.

Odborníci zo spoločnosti Lupacentrum zo Špačiniec pri Trnave hovoria, že stále sú veľkým hitom dvere s čiastočnou priezračnosťou. Sklo môže byť matné alebo číre, so vzorom alebo bez. Taktiež jednotlivé výrezy sú predmetom polemík zákazníkov. Možností je mnoho, môže ich byť viac menších, jeden do polovice dverí, prípadne takmer cez celú plochu dverí.

Vzhľad a povrch je rozličný ak máte laminátové alebo fóliované dvere. Laminátové dvere sú odolnejšie, ale aj drahšie. Cenovo dostupné fóliované dvere majú na dotyk príjemný povrch a dobre odolávajú slnečnému svetlu.