Najlepšie zdravotné matrace pre kvalitný spánok

Budíte sa každé ráno rozlámaní a unavení? Možno máte zlý matrac. Ak zvažujete nákup nového, premýšľajte nad investíciou do zdravotného matraca. Kvalitný spánok je totiž alfou a omegou kvalitného dňa.

Najlepšie zdravotné matrace - heureka

Čo je zdravotný matrac?

Zdravotné matrace musia spĺňať materiálové a zdravotné certifikácie a tiež musia byť zaradené do zoznamu zdravotných pomôcok. Nepleťte si ale zdravotne nezávadný matrac s tým zdravotným. To, že ide o zdravotne nezávadný matrac ešte nedokazuje, že je takisto aj zdravotný. Zdravotný matrac by mal mať navyše aj funkcie ako zónovanie a zdravotný poťah. Nutnosťou je lamelový rošt, ktorý jeho funkčnosť dostane na maximum.

Zvoľte vhodnú tvrdosť

Aj keď je jedným zo základných predpokladov matraca zónovanieniekoľko tvrdostí rozdelených do zón, mali by ste pozornosť venovať aj základnej tvrdosti matraca. Ta sa delí na mäkkú, stredne tvrdú a tvrdú. Mäkký matrac ocenia najmä ľudia s problémami kĺbov. Stredne tvrdý matrac je vhodný pre tých, čo najradšej spia na boku. Tvrdý matrac bude vyhovovať ľuďom, ktorí majú problémy s chrbtom alebo na chrbte spia najradšej.

Najobľúbenejšie zdravotné matrace

Pozrite si 3 najobľúbenejšie matrace podľa recenzií od reálnych ľudí na Heureke.

proPOSTELE PUR

Tento zdravotný matrac vám urobí radosť cenou aj kvalitou. PUR pena je jedným zo základných výrobných materiálov pre matrace a má skvelé fyzikálne vlastnosti. Matrac proPOSTELE PUR je elastický a dokonalo sa prispôsobí vášmu telu. Spánok tak budete mať kvalitný a pohodlný. Navyše je vybavený aj kvalitným prešívaným poťahom, ktorý jednoducho stiahnete a vyperiete, keď je potreba. Tento matrac sa radí medzi tvrdé a je ideálny pre tých, čo majú problémy s bolesťami chrbta.

Eureka JUPITER

Medzi drahšie zdravotné matrace patrí Eureka JUPITER. Disponuje 7 zónami a technológiou profiledFOAM peny, ktorá zaistí podporu celého tela. Matrac sa vďaka jadru s 9 zónami zo studenej peny dokonale prispôsobí telu a zaistí komfortný spánok. Navyše má aj hypoalergénny poťah s aloe vera. Matrac JUPITER je obojstranná, pričom na jednej strane prevládajú masážne vlastnosti a na druhej je matrac hladká. Patrí medzi mäkké matrace, takže je ideálne aj pre seniorov a všetkých s problémami kĺbov.

Eureka SIRIUS

Tento 7 zónový matrac využíva najnovšiu technológiu DoveTail, vďaka ktorej je matrac bezpečnejší. Skvelo sa hodí najmä pre deti a alergikov. A navyše pri jeho výrobe nebolo použité lepidlo. Matrac má tiež vďaka bunečnej štruktúre a použitým materiálom perfektné vetranie. To eliminuje rast baktérií. Eureka SIRIUS sa radí medzi tvrdé matrace, na začiatku si tak možno budete musieť trochu zvyknúť, než sa vám matrac prispôsobí. Potom ale zaručuje naozaj kvalitný spánok.

Recenzia zdravotného matraca z heureky