Moderné poštové schránky

Pri zariaďovaní domu sa venuje veľká pozornosť interiéru, v ktorom sa snažíme dotiahnuť do konca aj tie najmenšie detaily a snažíme sa všetko doviesť k dokonalosti. Jeden taký nepatrný detail však nájdeme aj pred domom a denne ho míňame bez povšimnutia. Áno tipujete správne, je to poštová schránka. Práve poštovú schránku kupujeme väčšinou z čisto praktického hľadiska a nepátrame po možnostiach, ktoré obchody ponúkajú. Rozhodne si jej výber zaslúži väčšiu pozornosť, pretože reprezentuje! Veď je to jedna z prvých vecí, ktorú vidia vaše návštevy.

Kvalitné poštové schránky

Zabudnite na uniformné hnedé krabice, ktoré nájdete na každom rohu. Navyše často poriadne ani neslúžia, pretože sa do nej nezmestia rozmernejšie zásielky, ako môžu byť napríklad časopisy. Praktické hľadisko je často problém a vlastne ani estetické hľadisko vôbec nespĺňajú. Pri výbere schránky preto vezmite do úvahy nielen veľkosť zásielok, ale tiež to, akým vplyvom bude podliehať. Domček so záhradkou a plotom má schránku väčšinou pripevnenou práve na ňom a poštár tak nemusí chodiť až k dverám. Na nekvalitnej schránke sa po čase prejavia stopy času (netrvá to ani dlho). Na vonku sa teda hodí taká poštová schránka, ktorá je schopná odolávať rozmarom počasia – plechová s ochranným náterom alebo kvalitnejšia plastová. Otvor pre vhadzovanie by mal byť dobre chránený, a to nielen záklopkou, ale aj strieškou. Ak má schránka priehľady, tak by mali by byť otočené smerom k domu – či v nej niečo je chcete vedieť predsa vy a nie okoloidúci.

Veľkosť poštovej schránky

Ako už bolo zmieňované – podstatné sú rozmery. Zásielky by sa mali dostať pohodlne dovnútra, ale aj von. Elegantným riešením sú špeciálne tubusy, ktoré umožňujú zasunutie zrolovaných novín alebo časopisov. Veľmi obľúbené sú aj nerezové schránky, ale tie horšie odolávajú nepriazniam počasia. Hodia sa teda k zastrešeným vstupným dverám, do vstupnej haly domu. Dostatočné rozmerná schránka zamedzí aj tomu, aby sa na vás pošta pri otvorení vysypala, čo nie je práve príjemná situácia.

Hnedá moderná poštová schránka