LED osvetlenie – ušetrite desiatky eur ročne!

Klasickým žiarovkám už odzvonilo. V predajniach ich už často nekúpite a môžete ich tak zohnať len u predajcov, ktorí ich predávajú pod názvom vykurovacie telesá. Áno, klasická žiarovka vydáva viac tepla, ako svetla, preto sa dnes predávajú pod týmto názvom. Ak však chcete ušetriť, tak je pre vás určite lepšou alternatívou LED osvetlenie.

Lacné a efektívne osvetelenie

LED osvetlenie je pomerne nový druh svietidla, ktoré sa na našom trhu objavilo len pred pár rokmi. Jednalo sa pôvodne o pomerne drahé svietidlo. Bolo nové a konkurenčné žiarovky boli veľmi lacné. Po odchode klasických žiaroviek z nášho trhu však cena významne klesla. LED svietidlá sa dnes predávajú v rôznych tvaroch ako napr. klasické žiarovky, rôzne LED pásiky, ale aj ako jednotlivé svietidlá vo forme diód.

LED diódy majú hneď niekoľko výhod. Sú to malé diódy, ktoré nepotrebujú toľko priestoru, ako klasické žiarovky. Napriek tomu vydávajú oveľa viac svetla. V porovnaní s klasickou žiarovkou však nevyžarujú takmer žiadne teplo. Tieto svietidlá sú však vhodné aj kvôli úspore energie.

LED žiarovky

LED svietidlá sú lepšie ako úsporné žiarovky

Tieto LED svietidlá môžeme odporučiť oveľa viac, než klasické úsporné žiarovky. Úsporné žiarovky sa veľmi dlho rozsvecujú, majú oveľa väčšiu spotrebu energie než LED diódy a sú cenovo veľmi obdobné alebo aj drahšie. LED svietidlá majú ale veľmi dlhú životnosť.

Výhodou LED svietidiel je ale aj možnosť rôznych odtieňov. Môžete si tak vybrať klasické svietidlo so žltou farbou, na ktorú ste boli zvyknutí u klasickej žiarovky. Sú ale aj rôzne odtiene modrej, fialovej, červenej, zelenej a iné. Záleží len na vás.