Kvalitné podlahy do Vášho bytu alebo domu

Hľadáte kvalitnú podlahu do vášho bytu alebo domu a neviete si vybrať? Ak áno, tak ste na správnom mieste, pretože u nás nájdete veľký výber rôznych podlahových krytín. Na internete môžete nájsť informácie o rôzne podlahové krytiny a ich výhody či nevýhody. A aj na našej stránke sa teda pokúsme  pozrieť komplexnejšie na najvyužívanejšie z nich a zvýraznime plusy a mínusy, ktoré sa jednotlivých typov podlahových krytín majú.

Drevené podlahy – pocit prírody

Ak patríte medzi vyznávačov rýdzo prírodných materiálov, potom sú pre vás optimálne drevené podlahy. Ich základom je samozrejme drevo, a to buď v podobe vrstvenej alebo celomasívnej. Vrstvené drevené podlahy sú logicky o niečo lacnejšie ako celomasívne podlahy. Drevo je všeobecne drahšie, takže obstarávacia cena drevenej podlahy bude vyššia. Ako odmenu za vyššiu investíciu však dostanete skvelú teplú rýdzo prírodnú podlahu, ktorá bude vyzerať skvelo.

Laminátové podlahy – najlacnejšie podlahy

Ak chcete mať doma modernú podlahu za trochu nižšiu obstarávaciu cenu, potom je jednoznačnou voľbou laminátová plávajúca podlaha. Veľkou výhodou laminátových podláh je ich jednoduchá pokládka, ktorú zvládnete aj sami. Laminátové podlahy sa vyrábajú v dvoch variantoch. Tú prvú predstavuje priamy laminát označovaný ako DPL. Laminátová vrstva je u neho iba 0,1 mm. Naopak druhou možnosťou je vysokotlakový laminát, u ktorého je vrstva laminátu silná od0, 6 do 0,8 mm. Oba dva typy laminátovej podlahy sa vyrábajú v celom rade zaujímavých dekorov.

Laminatova podlaha

Vinylové podlahy

Vynikajúce možnosti ponúkajú aj vinylové podlahy. Jedná sa o podlahovú krytinu vyznačujúcu sa predovšetkým maximálnou flexibilitou. Ak máte v domácnosti zviera, potom rozhodne stavte na vinyl, ktorý sa narozdiel od dreva nepoškriabe. Vinylové podlahy sú na dotyk teplé, takže od zeme určite zima nepôjde. Ak podporíte teplotu podlahy ešte podlahovým kúrením, nebudete mať čo riešiť. Vinylová podlaha je optimálna aj pre alergikov a vybrať si môžete z akýchkoľvek farieb, ktoré sa môžu práve do vášho interiéru hodiť.

PVC podlahy

PVC podlahy sú akousi lacnejšie variácií linolea. Jedná sa ale o pôvodne ropný produkt, teda o zlúčeninu polyvinylchlorid. Ak patríte medzi tých, ktorí majú radi doma často niečo iné, potom je pre vás PVC podlaha najvhodnejšia. Obstarávacie náklady sú u nej minimálne, takže ju možete raz za čas kľudne vymeniť za novú pvc podlahu.

PVC podlaha